Dr. Leo Pavlát k tragickým událostem v Paříži

Dr. Leo Pavlát k tragickým událostem v Paříži 4.73/5 (94.55%) 11 ohodnocení

200px-Leo_Pavlát
Dr. Leo Pavlát Foto: Wikipedia

Málokdy je z  Prahy slyšet objektivní a fundovaná charakteristika týkající palčivého problému terorismu a antisemitismu v Evropě. Dr. Leo Pavlát, ředitel Židovského muzea v Praze a bývalý kulturní atašé velvyslanectví České republiky v Izraeli dostal v České televizi prostor k vyjádření se k terorismu ve Francii a k situaci Židů v Evropě, ale i v Izraeli. Dovolujeme si naše čtenáře, kteří možná pořad nestihli sledovat, upozornit na možnost přehrání z archivu ČT24 – Hyde park

5 komentářů u „Dr. Leo Pavlát k tragickým událostem v Paříži“

 1. Redaktorka Kroužková skoro vůbec neporozuměla, oč Dr. Pavlátovi jde, při jeho námitkách proti citovanému prohlášení. Nebyla schopna pochopit nuance jeho argumentace – viz obrat „extremismus na obou stranách“ či „úměrnost“. Nemaje mírnou povahu Dr. Pavláta, patrně bych se zhnuseně uprostřed pořadu zvedl a odešel. Zatímco ostatní vše malovali sytými barvami dramatických obratů, Dr. Pavlát pracoval s jemnými pastely. Naštěstí pro redaktorku se objevil ten Arab a jakž takž to telefonicky zachránil, resp. okecal, protože on jediný zhruba pochopil, kam Dr. Pavlát míří.
  Budiž to varováním Dr. Pavlátovi, aby zvážil do budoucna účast při podobných kejklířských atrakcích televize, kde nejde o debatu a o obranu našich religiózních a existenčních priorit, ale o natřásání ozdobného peří a producírování se v rádoby stylu Larryho Kinga.

  1. Zcela s Vaším hodnocením souhlasím, jen mírná námitka k Vašemu závěru – pokud do pořadů tohoto typu nebudou lidé jako Dr. Pavlát chodit, bude to mnohem horší. Takže Dr. Pavlátovi velký dík a zase někdy na viděnou či slyšenou.

  2. Bylo mi pana Pavláta hodně líto.
   V záznamu pořadu na webu žádný arab není, aspoň jsem ho nezaznamenala a pustila jsem si to celé dvakrát..

 2. Pan Dr. Pavlát mi mluvil z duše. Stoprocentně s ním souhlasím. Sledoval jsem, že bychom se spolu shodli i na otázce multikultury. Více takových výjimečných lidí. Přeji mu dlouhý a šťastný život. Věřím, že pořad byl pro mnoho lidí přínosem.

Komentáře nejsou povoleny.