Hlavní téma dne v Izraeli – počasí

Hlavní téma dne v Izraeli – počasí 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

jerusalem-of-white1
Sníh v Jeruzalémě 2014

Již od minulého týdne se pozornost obyvatel Izraele obrací ne na politické dění, aféry či bezpečnostní situaci, ale na počasí. Dnes v úterý večer totiž má začít skutečné zimní klima, které znamená velkou změnu pro celkem příznivé klima v Izraeli. Dnes večer (úterý 6.1.) má v Jeruzalémě začít padat sníh. Z toho důvodu přijal starosta Jeruzaléma Nir Barkat opatření, které má zabránit kalamitě k níž došlo vloni, kdy auta uvízla na silnicích před Jeruzalémem a bylo třeba vyprošťovat rodiny s dětmi a průjezd sněžných pluhů nebyl možný. Proto budou od dnešního odpoledne silnice uzavřené a s otevřou se teprve poté, kdy je sněžné pluhy vyčistí. Také Elektrické podniky  – IEC  (Israel Electrical Company) hlásí, že jsou připraveni na to, aby nedocházelo k výpadkům dodávky elektrické energie  a pokud k nim dojde, tak aby byly včas odstraněny. Nemocnice a lékařská pohotovost také informují, že jsou připraveni na práci ve ztížených podmínkách. Dokonce biblická zoologická zahrada připravila podmínky pro zvířata, která by mohla utrpět chladem a sněhem. Podobně jako Jeruzalém je na sníh připraven i severoizraelský Zefat (Safed, Cfat, צפת) a celá oblast severního Izraele. Redakce uvítá, pokud čtenáři, žijící v Izraeli budou ochotni poslat do redakce fotografie ze svého okolí během těchto klimatický mimořádných dnů, pro potěšení a poučení všech čtenářů.

2 komentáře u „Hlavní téma dne v Izraeli – počasí“

 1. Velice často se využívají noviny a různě veřejně šířené zprávy k tomu, že je přes ně doručována tajná agentská zpráva. Omlouvám se, ale přesně tak na mě působí věta z tohoto článku:
  Podobně je na sníh pripraven i severoizraelský Zfat.

  Jedná se nejspíš o Safed, že? Zarazilo mě, že je tu uveden jako Zfad, že je tam slovo „pripraven“ a ne připraven a hlavně mě zarazilo, že existence této věty v jinak celkem normálním článku nemá žádný význam. Takže mě hned napadlo slavné …fialky vadnou a opadávají…

  Zkrátka někdo/něco, kdo se skrývá za kódovým označením „Sfad“ chtěl oznámit, že je již pripraven k blíže neurčené akci, která ale se sněhovou kalamitou zcela určitě nesouvisí.
  Tahle věta nemá žádný úvod a ani důvod v tomto článku být. Takže tam byla zjevně vsunuta na objednávku a ze zcela jiného důvodu, než jen pouhé oznámení, že obyvatelé Safedu se sněhu nebojí. Ale kvůli chybějícímu háčku mám podezření i na gematrii nebo nějakou schovanou složitější šifru, kde by písmenko „ř“ nesedělo, a kde z důvodu správnosti oné šifry muselo být písmenko „r“.
  Třeba se to jednoho dne dozvím 🙂 a nebo taky ne… 😉

Komentáře nejsou povoleny.