Ministr Zaorálek na mezinárodním fóru Let My People Live!

Ministr Zaorálek na mezinárodním fóru Let My People Live! 5.00/5 (100.00%) 3 ohodnocení

1227583_1176736__DSC4199_cutMinistr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve dnech 26.-27. ledna 2015 zúčastní 4. mezinárodního fóra Let My People Live! Akci, která má připomenout oběti holocaustu a současně upozornit na projevy antisemitismu a netolerance v současné společnosti, pořádá Evropský židovský kongres ve spolupráci s Evropským parlamentem a Českou republikou.

Šéf české diplomacie se během fóra zúčastní setkání politických představitelů na Pražském hradě a pietní akce k uctění památky obětí holocaustu v Terezíně. Akce v Terezíně proběhne 27. ledna 2015 od 15:00.

Za Českou republiku se akce v Terezíně kromě ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka zúčastní předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda senátu Milan Štěch, ze zahraničních hostů pak předseda izraelského Knessetu Yuli-Yoel Edelstein, předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, předseda Evropského židovského kongresu Moše Kantor a další zástupci parlamentů a vlád 30 zemí.

3 komentáře u „Ministr Zaorálek na mezinárodním fóru Let My People Live!“

  1. Už se ovšem neříká, že za současnými projevy antisemitismu v Evropě nestojí ani tak neonacisté, jako spíše muslimové. Naše česká společnost je, až na mizivý zlomek procenta zastánců DS, velmi tolerantní. To, že není nadšení z možného přijetí sta tisíc muslimských běženců, se nemůže rozumný člověk divit. Domýšlí se vůbec, kde se pro ně sežene práce, byty, ubytovny?

    1. Rád se nechám opravit, ale dosud jsem žil v tom, že se jedná o přijetí stovky či několika stovek uprchlíků ze Sýrie mezi nimiž převládají tamní křesťané… Sto tisíc imigrantů tato země není schopna naráz přijmout ani kdyby byli třeba ze Slovenska.

  2. Zde nejde o 75 lidí v souvislosti s přijetím nemocných dětí. Toto číslo opravdu figuruje jako kvóta, kterou nám určila EU. Jsou úvahy, zda by šlo tyto běžence nahradit Ukrajinci. S myšlenkou přijímat křesťanské uprchlíky, namísto muslimů, v počtu stovek přišel Schwarzenberg po nejnovějších útocích ve Francii a odmítavém přístupu naší veřejnosti. (Přijímat křesťanské uprchlíky v řádu stovek se mi jeví jako podstatně rozumnější.) Původně se ovšem opravdu jednalo o sto tisíc muslimských imigrantů. Bavil jsem se s několika pracujícími rómy a ti mají velké obavy i z přílivu Ukrajinců. Zde bych ale chtěl podotknout, že alespoň co vím, tato výměna (namísto muslimů Ukrajinci – nejlépe s českými kořeny) nám nebyla zatím schválena. Jde jen o úvahu. To samé návrh Karla Schwarzenberga. Syrští Arabové bývali (asi tak před dvaceti lety, nevím jak dnes) značně ortodoxní a velmi zaostalí. Ti, kdo nám určili přijmout takovéto kvóty, snad ani netuší, jak těžký problém před naši zemi staví. Jak se situace vyvine dále, nevím. Bude nejspíše záležet na náladách v EU.

Komentáře nejsou povoleny.