Muslimští teroristé vzali rukojmí v židovském obchodě v Paříži, nakonec je policie přemohla. 4 z rukojmích mrtví.

Muslimští teroristé vzali rukojmí v židovském obchodě v Paříži, nakonec je policie přemohla. 4 z rukojmích mrtví. 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

policisté na místě útoku, foto vysílání Kanálu 2 izraelské televize
policisté na místě útoku, foto vysílání Kanálu 2 izraelské televize

Aktualizováno v 17:15 SEČ.

Dnes okolo 13. hodiny přepadli dva muslimští teroristé obchod s košer potravinami ve východní části Paříže. Vzali nejméně 5 rukojmí. Původní zpráva, že zavraždili 2 lidi, byla následně francouzskými úřady dementována. Místo obklíčila speciální jednotka policie. Z bezpečnostních důvodů byl zastaven provoz metra mezi stanicemi Porte de Vincennes a Porte de Charenton.

Z útoku byli podezřelí dva zločinci – 34letý Amedy Coulibaly a 27letá Hayat Boumeddien. Coulibaly byl přitom důvodně podezřelý i ze včerejší vraždy policistky.

Okolo 17. hodiny provedla policie útok na obchod, při němž byl terorista Coulibaly zastřelen. O tom, zda na místě byla i Hayat Boumeddien prvotní zprávy nemluví. 4 rukojmí jsou mrtví. Úřady nařídily uzavření všech židovských obchodů.

Předevčírem muslimští teroristé vraždili v redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, kde povraždili novináře a také raněného bezbranného policistu.