Tomio Okamura v izraelských médiích

Tomio Okamura v izraelských médiích 4.94/5 (98.82%) 34 ohodnocení

???????????????????????????????Izraelské internetové portály, noviny a dokonce rozhlasová stanice Reshet bet (druhý kanál) informují o návrhu Tomio Okamury venčit prasátka a psy v okolí mešit. Články jsou ve své většině zkráceným překladem Okamurova postu na facebooku. V Izraeli neznámého politika cituje i portál A7  v článku „Czech Politician: „Walk Your Pet Pig Near a Mosque„. V hebrejské verzi deníku Maariv pod stejným titulem, který v hebrejštině zní : „מנהיג מפלגה צ’כי: קחו חזיר וטיילו סמוך למסגד“ Pro zajímavost uvádíme hebrejský přepis Okamurova jména – טומיו אוקמורה. V obsáhlých článcích je možné nalézt i analýzu politické síly strany Úsvit a citáty z článků publikovaných v IDNES.

8 komentářů u „Tomio Okamura v izraelských médiích“

 1. Tato slova pana Tomio Okamury znám. Byla vyřčena v humorném duchu, jak je ostatně jeho častým zvykem, cítím za nimi ovšem určitou beznaděj. Naše společnost vnímá velmi negativně rozhodnutí EU přisunout k nám v rámci kvót arabské běžence, (Máme dost svých problémů s rómy a Vietnamci.) nikdo ale její názor nebere v potaz. Nyní vyslovím pouze vlastní názor: Mám obavu, aby výše zmíněné rozhodnutí EU, bude-li realizováno, nevyužily staré struktury k rozdmýchání nálad vedoucích k vystoupení ČR z EU a následně i ze Severoatlantické aliance. Dále si myslím, že se muslimové v mešitách, které si vynutí na našem území postavit, nebudou jen pokojně modlit, jak naivně předpokládá například pan Schwarzenberg, což by bylo ostatně v pořádku, ale že budou využívány, podobně jako je tomu v západní Evropě, k náboru muslimských teroristů. Mám za to, že izraelští občané mají na základě svých nezpochybnitelných zkušeností zdravý pohled na danou problematiku. Podle mého názoru se již ukázalo, že utopistická idea multikultury je naprosto nerealizovatelná a od počátku mylná.

 2. Ten humorný dech jsem si četl, takže mi tu nevykládejte nesmysly. O vaší smyšlence o problémech s Vietnamci ani nemluvě. Z unie by v poslední době rozhodně nechtěly vystoupit staré struktury, nýbrž euroskeptická pravice. A v západní evropě se teroristi neverbují v mešitách – to spíš už u nás. V západní Evropě se verbuje na facu. Chápu váš odpor k muslimům, ale nečiňte přání otcem myšlenky. Realita má jenom jednu podobu a Okamura je v tomhle vesmíru xenofobní idiot. Tak se vzpamatujte a nesnažte se ho naivně obhajovat.

 3. Jestli tím „vzpamatováním se“ myslíte, že mám nechat kdekoho obhajovat novodobé fašisty, kteří by bojkotovali a následně posílali do plynu, tak s díky odmítám – radši zůstanu v mrákotách. A to, že v takové situaci Vás vyzvu k procitnutí, je z hlediska slušného chování naprosto adekvátní. Poroučím se.

 4. Kde jste, Talmide, vzal, že obhajuji fašismus? Jestli ja Okamura fašista, pak o tom tedy nevím. Oprávněné obavy z přistěhovalců z problematických oblastí mám. To ale není obhajoba fašismu. S tím plynem to na mne působí až absurdně – můj strýc zemřel v koncentračním táboře. Vychladněte – chce to méně emocí a opravdu více slušnosti. Čas ukáže, kdo měl pravdu. I já se Vám poroučím.

 5. Také bych to Talmide neviděl tak vyhroceně… Okamura je nepochybně populista, který se chytá jakéhokoliv tématu, kde může snadno získat potlesk veřejnosti, a jeho nápad s venčením prasátek a psů vlastně ani nebyl jeho, ale nějakého jeho spolustraníka – jehož text nejprve přetiskl a následně se od něj zbaběle distancoval. Obava z imigrantů z problematických oblastí, resp. islámských radikálů domácích ovšem je zcela legitimní téma – mluví o něm stejně generál Šedivý, jako Leo Pavlát

 6. O té obavě žádná, tu sdílím. Ale Okamura nemluví (nebo se nepodepsal) o obavě z přistěhovalců (slyšel jsem v radiu rozhovor s tím spolustraníkem), ale o bojkotu všech muslimů – mimochodem třeba zcela integrovaných bezproblémových Turků. Proto mě tak udivuje někdo, kdo se mi odvažuje hovořit o slušnosti potom, co do jednoho pytle smíchal tolik lidí podle tak vágního kritéria. Vašeho strýce je mi líto, ale tím spíše bych čekal, že se vyvarujete právě takovýchto generalizací.

  PS: Vychládat mi, vaše „ztělesněná slušnosti“, není třeba. Při uvažování se totiž neřídím emocemi, ale logikou.

  1. Islám je zvrácená ideologie, která za rouškou náboženství maskuje svoje mocenské ambice. Islám není slučitelný s demokratickými principy. A tedy islám není slučitelný s naším „západním“ chápání světa.
   O všech třech posledně akčních teroristech ve Francii bylo uvedeno, že to byli klidní a nenápadní lidé. Takže vlastně mírumilovní. Je problém každé země, jak a kolik si dovolí imigrovat cizinců. Je smutné, když toto je vnuceno někým zvenku. Izrael stojí před potenciálním problémem, protože de iure je v Izraeli skoro 2 miliony arabských izraelců (mají izraelské občanství). A těžko bránit represivní formou před terorismem, když má potenciálního nepřítele uvnitř svých vlastních hradeb.

Komentáře nejsou povoleny.