Hamás – rozhodnutí egyptského soudu je politické

Hamás – rozhodnutí egyptského soudu je politické 5.00/5 (100.00%) 7 ohodnocení

img562041
Přehlídka teroristů v Gaze – foto Abed Rahim Khatib/Flash 90

Vojenské křídlo Hamasu bylo dnes (neděle 1.2.) rozhodnutím zvláštního egyptského soudu pro naléhavé případy, ústy soudce  Mohammeda al-Sayida,  prohlášeno za teroristickou organizaci. Mluvčí Hamasu Sami abu Zuhri prohlásil, že Hamás vylučuje roli Egypta jako prostředníka v budoucích jednáních s Izraelem. Řekl také, že postup egyptského soudu slouží pouze sionistickému nepříteli. Zatímco bývalý režim prezidenta Morsiho byl velmi přátelský k Hamásu, současný prezident Al Sisi Hamás obviňuje z posledních teroristických útoků na Sinaji při níž zahynuly desítky egyptských vojáků, policistů a civilních obyvatel. Hamás je také obviňován z plánování útoku na kostel na Sinaji. Na Sinajském poloostrově byl vyhlášen výjimečný stav a na hranici s Gazou buduje egyptská armáda nárazníkovou neobydlenou zónu.


 

2 komentáře u „Hamás – rozhodnutí egyptského soudu je politické“

  1. Tak a teď by měli vyjít do ulic všichni sluníčkáři, kteří tak rádi bojují za práva nebohých palestinců a požadovat okamžité zastavení těchto represivních opatření. …Ale žádné demonstrace ve městech nečekejme … že by většina těch co mávají palestinskými vlajkami byli pokrytci?

  2. Doufám, že jak v Egyptě, tak v Jordánsku teď vládnou rozumní a realističtí politici. Pomůže to jak Izraeli, tak jejich vlastním lidem. Já se stydím za politiku našeho ministra zahraničí. Ten je se svými názory úplně mimo realitu.

Komentáře nejsou povoleny.