Íránští důstojnici padli v bojích v jižní Sýrii nedaleko izraelské hranice

Íránští důstojnici padli v bojích v jižní Sýrii nedaleko izraelské hranice 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

IRGC-CGSU.svg
Znak Íránských revolučních gard – Wikipedia

Saúdskoarabský deník „الوطن السعودية – „Alwatan“: Íránský důstojník spolu s osmi íránskými vojáky padli do zajetí povstalců Saudskoarabský deník „Alwatan“, který se odvolává na prameny v Íránských revolučních gardách, uvádí, že vysoký íránský důstojník a osm íránských vojáků padlo do zajetí rebelů na frontové linii v jižní Sýrii. Deník předpokládá, že že íránské síly bojující na tomto úseku fronty proti rebelům ztratily více než 12 mužů a mezi nimi 2 vysocí důstojníci, o jejichž smrti musely íránské úřady informovat a tak vlastně přiznaly svou přímou účast na bojích v Sýrii.

Saúdskoarabský deník dokonce informuje, že těla mrtvých íránských bojovníků se zatím nacházejí v rukou rebelů, kteří je odmítají vydat a tak ještě více ztěžují pozici íránského režimu v očích jeho občanů.
Deník také potvrzuje, že před dvěma dny skupina islamistických rebelů Džajjš al-islam ( جيش الإسلام ) úspěšně zaútočila ze zálohy v oblasti Dejr Maker (دير ماكر). Během útoku se jí podařilo zničit kolonu aut íránských bojovníků a Hizballáhu a zabila více než 40 bojovníků jak na íránské straně, tak na straně Hizballáhu. Deník ještě uvádí další podrobnosti o bojích v jižní Sýrii, které se vyvíjejí v neprospěch íránských sil a Hizballáhu. Naopak, poukazují na silnou ofenzívu sunitských islamistických sil.