Jordánsko-česká policejní a bezpečnostní spolupráce

Jordánsko-česká policejní a bezpečnostní spolupráce 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

jordánský ministr vnitra Husejn Madžálí a český policejní prezident Tomáš Tuhý
zprava: jordánský ministr vnitra Husejn Madžálí a český policejní prezident Tomáš Tuhý

Jordánský ministr vnitra Husejn Madžálí (Hussein Majali) a český policejní prezident Tomáš Tuhý včera diskutovali o tom, jak posílit policejní a bezpečností spolupráci obou zemí, a to zejména v boji proti terorismu, extrémismu a organizovanému zločinu. Informaci přinesla jordánská média.

Jordánský ministr uvedl, že jeho země využívá veškeré lidské, technické a technologické možnosti boje proti terorismu a extrémismu a škodlivé chování utíná v samotném počátku, aby se zabránilo jeho šíření. Ideální cestou k odvrácení terorismu je podle něj politické řešení problémů, neboť síla sama o sobě v boji proti terorismu nepostačuje. Je nutné šíření informovanosti a odolnosti vůči klamavým ideologiím, řekl a dodal, že Jordánsko přijalo politickou, ekonomickou a kulturní strategii k boji proti extrémistické ideologii cestou dialogu a jasných důkazů.

Jednání se týkalo také syrské krize a jejího negativního dopadu na místní, regionální a mezinárodní úrovni. Ministr zdůraznil důležitost nalezení politického řešení, které by zajistilo jednotu syrského národa stejně jako zachování územní jednoty země a ušetřilo Sýrii dalšího násilí, ničení a fragmentace.

Český policejní prezident prohlásil, že Jordánsko hraje klíčovou roli v řadě regionálních záležitostí a výzev a Česká republika chce vytvořit užší vztahy a koordinaci s Jordánskem, zejména v oblasti bezpečnosti a policejní spolupráce.