Palestinští křesťané žádají zesílení boje proti Islámskému státu

Palestinští křesťané žádají zesílení boje proti Islámskému státu 4.92/5 (98.46%) 13 ohodnocení

islámští zločinci se svými zajatci těsně před vraždou
islámští zločinci se svými zajatci těsně před vraždou

Okolo 200 palestinských arabských křesťanů prošlo včera se svícemi v rukou ulicemi Jeruzaléma, aby dali najevo smutek nad vraždami egyptských koptských křesťanů v Libyi teroristy Islámského státu a vyzvali mezinárodní společenství k silnější akci proti džihádistům. Vraždu 21 křesťanů stětím zveřejnil Islámský stát minulou neděli. Všichni povraždění byli pokojní civilisté.

Demonstrující nesli portréty zavražděných a čtyři symbolické lepenkové rakve zdobené zlatými kříži. Smuteční průvod prošel ulicemi hlavního města Izraele do koptského kláštera.

Účastníci průvodu v rozhovoru pro izraelská média dávali najevo rozčarování nad tím, jak Západ lhostejně přihlíží vyvražďování křesťanů na Blízkém východě.

„Když USA mohly zničit během týdne režim Sadáma Husajna, proč to neudělají s touto malou skupinou (tj. Islámským státem)?,“ citují Times of Israel jednoho z účastníků demonstrace. „Křesťanství má původ na Blízkém východě, ale nyní zde pro nás není místo – prcháme už léta,“ uvedl s tím, že „Ježíš nás učí nastavovat druhou tvář… ale, když se vás někdo snaží bezdůvodně zabít, musíte se bránit.“

Barbarská masová vražda egyptských křesťanů vyvolala v Egyptě, kde koptové tvoří okolo desetiny obyvatel, velké rozhořčení. Byl vyhlášen sedmidenní státní smutek a egyptské vojenské letectvo podniklo na rozkaz prezidenta al-Sisiho nálety na pozice islamistů v Libyi.

Egyptský prezident navíc prohlásil, že letecké údery proti libyjským islamistům jsou teprve začátek a vyzval OSN, aby zmocnila USA vedenou koalici, bojující proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku, také k boji v Libyi.

unesení jsou vedeni na smrt
unesení jsou vedeni na smrt

Síly islámského zla se snaží falšovat dějiny a veškeré křesťany označují jako „křižáky.“ Snaží se tak vyvolat dojem, že křesťanská přítomnost na Blízkém východě a severu Afriky je důsledkem agresivních výbojů, zatímco pravda je přesně opačná. Křesťané zde žili dlouhá staletí předtím, než se z pouště Arabského poloostrova vynořil islám a násilím postupně tyto oblasti ovládl.