Benjamin Netanjahu vyzval k sestavení pravicově-náboženské vlády

Benjamin Netanjahu vyzval k sestavení pravicově-náboženské vlády 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Netanjahu - vítězPředseda strany Likud Benjamin Netanjahu dnes nad ránem pozval potenciální koaliční partnery k okamžitým jednáním o vytvoření pravicově-náboženské vládní koalice.

„Realita na nás nečeká. Realita si nedělá přestávku. Občané Izraele od nás čekají rychlé vytvoření vedení, které bude pracovat po blaho bezpečnosti, hospodářství a společnosti země, jak jsme to slíbili a jak to splníme,“ prohlásil Netanjahu několik hodin poté, kdy už bylo zřejmé, že Likud překvapivě a jednoznačně porazil favorizovaný levicový Sionistický tábor.

Benjamin Netanjahu uvedl, že již během noci hovořil s předsedy stran, které zve ke vstupu do koalice, včetně předsedy Židovského domova (Bajit Jehudi) Naftaliho Beneta, předsedy Kulanu (My všichni) Mošeho Kachlona, předsedy Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) Avigdora Liebermana, předsedy Šas Arje Deriho a zástupců Sjednoceného judaismu Tóry Jaakova Licmana a Mošeho Gafniho.

„Premiér plánuje okamžitě začít tvořit novou vládu, tak aby úkol splnil během dvou až tří týdnů,“ doplňuje prohlášení Úřadu předsedy vlády.

4 komentáře u „Benjamin Netanjahu vyzval k sestavení pravicově-náboženské vlády“

  1. Tato vláda se zdá vzhledem k výsledkům voleb nejlogičtější a nejsprávnější. Jiná konstelace, třeba s Livni a Lapidem, by byla daleko méně homogenní a stabilní. A to nejsem příznivec Bibiho (Likudu jinak ano).

    1. Zklamaná je EU, zklamaný je Obama a jeho vláda (ne však republikánský Kongres). Na cizí zklamání ještě nikdo neumřel, takže to samo o sobě nic neznamená. Podstatné bude, zda se ono zklamání promění v nějaké reálné kroky nebo jen tak vyšumí…

Komentáře nejsou povoleny.