Sionistický tábor – kandidátka do 20. Knesetu

Sionistický tábor – kandidátka do 20. Knesetu 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

Sionistický tábor - volební lístek do 20. KnesetuSionistický tábor v čele s Jicchakem Herzogem a Cipi Livni (המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני), společná kandidátka Strany práce (Avoda, מפלגת העבודה הישראלית) a Hnutí (HaTnua, התנועה).

Strana práce je tradiční sionistická středolevicová strana moderního sociálně demokratického typu, obdobného středovému ukotvení jako britská Labour Party nebo německá SPD. Podporuje dojednaný vznik Palestinského státu v Judeji, Samaří a Gaze se zachováním center židovského osídlení v rámci Izraele za územní kompenzace.

Hnutí bylo založeno v listopadu 2012 bývalými členy strany Kadima (Vpřed),  kterou vedla Cipi Livni do března 2012, kdy v primárkách byla poražena Šaulem Mofazem. Livni se poté postavila do člena HaTnua, která prosazuje mírová jednání s Araby o dojednaném vzniku Palestinského státu.

Prvních 30 míst ze 120členné kandidátky:

1. Jicchak Hercog (Isaac Herzog, הרצוג יצחק) – Avoda

2. Cipi Livni (Tzipi Livni, לבני ציפי ציפורה מלכה) – HaTnua

3. Šely Jachimovič (Shelly Yachimovich, יחימוביץ` רחל שלי) – Avoda

4. Stav Šafir (Stav Shafir, שפיר סתיו) – Avoda

5. Icik Šmuli (Itzik Shmuli, איציק שמולי) – Avoda

6. Omer Jisrael Bar-Lev (בר לב עמר ישראל) – Avoda

7. Jechiel „Hilik“ Bar ( בר יחיאל) – Avoda

8. Amir Perec (Amir Peretz, פרץ עמיר) – HaTnua

9. Merav Michaeli (מיכאלי מירב) – Avoda

10. Ejtan Kabel (Eitan Cabel, כבל איתן) – Avoda

11. Manuel Trajtenberg (טרכטנברג מנואל) – společný kandidát obou frakcí

12. Erel Margalit Nachum ( מרגלית אראל נחום) – Avoda

13. Micky Rosenthal (משה מיכאל „מיקי“ רוזנטל) – Avoda

14. Revital Sweid Dahan (סויד דהאן רויטל) – Avoda

15. Danny Atar (עטר דניאל) – Avoda

16. Joel Chason (Yoel Hasson, חסון יואל) – HaTnua

17. Zuhair Bahlúl (Zouheir Bahloul, בהלול זוהיר) – Avoda

18. Ejtan Broši (Eitan Broshi, ברושי איתן) – Avoda

19. Michal Biran (מיכל בירן) – Avoda

20. Nachman Šaj (Nachman Shai, נחמן שי) – Avoda

21. Ksenia Svetlova (Xenia Svetlova, סבטלוב קסניה) – HaTnua

22. Ajelet Nachmias-Verbin (Ayelet Nachmias-Verbin, נחמיאס ורבין איילת) – Avoda

23. Josef „Josi“ Jona (Yosef Yonah, יונה יוסף) – Avoda

24. Ejal Ben-Reuven (Eyal Ben-Reuven, אייל בן ראובן) – HaTnua

25. Jael Kohen-Paran (Yael Cohen-Paran, כהן פארן יעל) – HaTnua

26. Saleh Saad (סעד סאלח) – Avoda

27. Lea Padida (פדידה בן שיטרית לאה) – Avoda

28. Robert Tivaev (רוברט טיבייב) – HaTnua

29. Moše Mizrachi (Moshe Mizrahi, משה מזרחי) – Avoda

30. Eldad Janiv (Eldad Yaniv, יניב אלדד) – Avoda

המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני – profil strany na webu izraelské Ústřední volební komise (hebrejsky)

המחנה הציוני – web kandidátky (hebrejsky, anglicky, francouzsky, španělsky)