Neznámá organizace vyhrožuje jeruzalémským křesťanům

Neznámá organizace vyhrožuje jeruzalémským křesťanům 5.00/5 (100.00%) 10 ohodnocení

Islámský stát v Palestině, část letáku šířeného v arabských čtvrtích Jeruzaléma 25.6.2015, foto Kanál 10 izraelské televize
Islámský stát v Palestině, část letáku šířeného v arabských čtvrtích Jeruzaléma 25.6.2015, foto Kanál 10 izraelské televize

Jeruzalém. Jak včera informovala agentura Fides, arabské čtvrti východního Jeruzaléma ve čtvrtek večer zaplavily výhružné letáky, adresované místním křesťanům, podepsané dosud neznámou organizací. Podle izraelských sdělovacích prostředků se toto uskupení definuje jako “Islámský stát v Palestině”, používá logo tzv. Islámského státu a hrozí křesťanům smrtí, pokud město neopustí do 18. července, tedy konce postního měsíce ramadánu. O křesťanech se na letácích mluví jako o “agentech Izraele”.

“Nevíme, kdo tyto letáky rozšiřuje”, uvedl o. Raed Abusahliah, generální ředitel jeruzalémské Charity, “a upřímně řečeno necítíme tlak žádné takto posedlé skupiny. Někteří křesťané mají strach, jiní se ptají, co je to za bláznovství.” Podle ředitele jeruzalémské Charity ještě dříve než křesťané reagovali jejich muslimští sousedé: “Mnozí představitelé islámu odsoudili výhrůžky a prohlásili, že budou křesťany bránit, pokud by k něčemu došlo”. Sami křesťané však trvají na tom, že neopustí Kristovu zemi, kde se narodili. O. Raed soudí, že autory obdobných činů podporují stínové síly, jak je to patrné v Iráku a Sýrii. “Možná tu chce někdo ukázat, že jsou křesťané příliš slabí a potřebují nějakou formu ochrany, která jistě nebude nezainteresovaná”, uvažuje jeruzalémský kněz.

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Neznámá organizace vyhrožuje jeruzalémským křesťanům. Původní článek na webu Fides, článek na webu Times of Israel.