Izraelské obranné síly cvičí mobilizaci statisíců záložáků, cvičí také civilní obrana

Izraelské obranné síly cvičí mobilizaci statisíců záložáků, cvičí také civilní obrana 4.76/5 (95.29%) 17 ohodnocení

cvičení se zúčastní také výsadkáři Izraelských obranných sil; foto: Izraelské obranné síly
cvičení se zúčastní také výsadkáři Izraelských obranných sil; foto: Izraelské obranné síly

Izraelské obranné síly dnes zahájily rozsáhlé třídenní cvičení, prověřující schopnost armády rychle přejít z rutinní každodenní činnosti do bojového režimu.

V rámci cvičení bude prověřován systém telefonické mobilizace záložáků, kdy budou obtelefonovány statisíce vojáků v záloze, aby se ověřila jejich dostupnost a funkčnost systému. K bleskovému dostavení se na základny budou vyzvány tisíce záložáků.

Severní a Jižní velitelství Izraelských obranných sil budou cvičit reakce na možné útoky z území nepřátelské Sýrie, Libanonu a Gazy.

Cvičení se účastní také Izraelské letectvo, které má na základnách nejvyšší pohotovost a trénuje rychlé využití zpravodajských poznatků k provádění úderů na nepřátelské cíle.

Izraelské námořnictvo testuje svoji infrastrukturu a poprvé se cvičení generálního štábu účastní vojenská kybernetická obrana.

Probíhá také cvičení „Bod obratu 7“ Velitelství domácí fronty, které trénuje na řadě míst země civilní obranu a záchranářské práce. Do cvičení jsou zapojeny také místní úřady a školy.

Na různých místech Izraele bude během dneška a následujících dvou dnů zvýšený pohyb vojenských vozidel.

V rámci cvičení se dnes v 12:30 místního času (11:30 SELČ) a následně v 19:05 místního času rozezní na 90 sekund po celém Izraeli sirény. Velitelství domácí fronty bude také testovat varovný systém pomocí SMS. Pokud by došlo současně ke skutečnému bezpečnostnímu ohrožení, rozezní se ještě další následná siréna.