Dívka pobodaná na Pride Parade v Jeruzalémě zemřela

Dívka pobodaná na Pride Parade v Jeruzalémě zemřela 4.22/5 (84.44%) 9 ohodnocení

Shira Banki
Shira Banki

Šestnáctiletá Šira Banki (Shira Banki), která byla jednou ze šesti osob zraněných v pátek 31. července 2015 při bodném útoku na jeruzalémský homosexuální průvod, včera odpoledne v nemocnici Hadasa zemřela. Její rodina souhlasila, aby její orgány byly použity k transplantaci.

Zločin, nenávistí k homosexuálům posedlého Jišaje Šlisela (Yishai Schlissel), odsoudili všichni izraelští politici i další osobnosti veřejného života, včetně obou vrchních rabínů a dalších rabínských autorit.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu v kondolenci rodině zavražděné dívky mezi jiným uvedl, že se modlil za její uzdravení a doufal v něj, i když podle lékařů prognóza nebyla dobrá. „Byla zavražděna, protože odvážně podporovala zásadu, podle níž má každý právo žít důstojně a bezpečně. Nedovolíme odpornému vrahovi, aby podkopal základní hodnoty, na nichž je založena izraelská společnost,“ řekl premiér. „Silně odsuzujeme pokus zasít do našeho středu nenávist a násilí. Nedovolíme mu, aby poničil jemné předivo života, které jsme vybudovali v Izraeli a zejména v Jeruzalémě.“

Jišaj Šlisel již přitom byl v minulosti odsouzen za bodný útok na průvod homosexuálů v roce 2005 ke 12 letům vězení. Z trestu si odpykal 10 let, před 3 týdny byl propuštěn – a zločin zopakoval s ještě tragičtějším následkem.

Jedna myšlenka na “Dívka pobodaná na Pride Parade v Jeruzalémě zemřela”

Komentáře nejsou povoleny.