Islámský stát propustil 22 zajatců z asyrské východní církve (+ foto)

Islámský stát propustil 22 zajatců z asyrské východní církve (+ foto) 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

osvobození Asyřané

Teroristé Islámského státu včera propustili 22 křesťanů z Asyrské církve Východu (celým názvem Svatá apoštolská katolická asyrská církev Východu), z toho 14 žen. Jedná se o malou část z 209 asyrských katolíků, které islámští zločinci unesli před půl rokem v syrské provincii Hasaka. Propuštěni byli zatím je staří a nemocní lidé. O osudu ostatních nadále s únosci vyjednávají kněží asyrské církve, není však známo, zda vůbec všichni unesení jsou ještě naživu. Podle zpráv médií je vyjednávání složité, protože islamisté si kladou nesmyslné podmínky, například výkupné ve výši 100.000 amerických dolarů za každého uneseného.

V Sýrii do občanské války žilo okolo 30 tisíc asyrských katolíků, kteří jsou dnes terčem útoků islámských teroristů z různých – i navzájem proti sobě bojujících – uskupení. Přesný počet křesťanských Asyřanů, stejně jako dalších křesťanů, dnes v Sýrii není znám. Válka si už vyžádala přes čtvrt milionu životů a na útěk přivedla miliony lidí, z nichž část odešla i do zahraničí

osvobození Asyřané

osvobození Asyřané

osvobození Asyřané

osvobození Asyřané

osvobození Asyřané

osvobození Asyřané

Svatá apoštolská katolická asyrská církev východu – web Asyrské východní církve (anglicky, asyrsky)

Holy Apostolic Catholic Assyrian Church of the East – facebooková stránka Asyrské východní církve (anglicky)

ACERO – facebooková stránka Pomocné organizace Asyrské východní církve (Assyrian Church of the East Relief Organization; anglicky)