Nová hlavní vojenská cenzorka

Nová hlavní vojenská cenzorka 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

PluAriela Ben Abraham cenzorkakovnice Ariela Ben Abraham byla v neděli 30. srpna jmenována novou hlavní vojenskou cenzorkou. Ariela Ben Abraham nastoupí do funkce po Simě Vaknin-Gil, která měla hodnost brigádního generála, která odchází do výslužby po té, kdy tuto funkci zastávala posledních deset let. Slavnostní ceremonie předání funkce hlavní vojenské cenzorky proběhla za přítomnosti izraelského ministra obrany Moše (Bugi) Ja’alona v jeho kanceláři. Slavnostnímu aktu byl přítomen též náčelník Generálního štábu IDF generálmajor Gadi Eizenkot.

Do svého jmenování hlavní vojenskou cenzorkou vykonávala plukovnice Ariela Ben Abraham funkci zástupkyně mluvčího izraelské armády. Ministr obrany Ja’alon během slavnostní ceremonie pronesl, „že cenzura nebývá samozřejmostí, ale pro Stát Izrael je důležitá. Obrovský technologický rozvoj sdělovacích prostředků nás postavil před výzvu chránit vojenská tajemství v takové situaci, kdy není možné prakticky kontrolovat informace.“

Náčelník Generálního štábu Eizenkot poděkoval odcházející hlavní vojenské cenzorce Simě Vaknin-Gil za její velmi profesionální a odpovědný přístup k práci, který prokazovala po celou dobu plnění své funkce. Eizenkot blahopřál nové cenzorce k jejímu jmenování do funkce a vyslovil naději, že svou práci bude vykonávat odpovědně a s příkladnou pečlivostí.

Cenzorka vojenska nova