V Samaří zavražděn izraelský manželský pár

V Samaří zavražděn izraelský manželský pár 5.00/5 (100.00%) 10 ohodnocení

teror u ItamarIzraelský manželský pár byl dnes večer zavražděn mezi obcemi Itamar a Elon Moreh v Samaří, když na jedoucí automobil stříleli arabští teroristé. Ve vozidle s rodiči jely čtyři z jejich celkem šesti dětí. Žádné z dětí ve věku 9, 7 a 4 roky a 4 měsíce střelbou zraněno nebylo. Informaci přinesl Magen David Adom a izraelská bezpečnost.

Na vozidlo bylo vystřeleno množství ran z okolo jedoucího vozidla. Útok provedly nejméně dva střelci, když na místě byly nalezeny kulky jak z pistole, tak z pušky.


Zavraždění manželé, kteří žili v židovské obci Neria severně od Šechemu, utrpěli opakované zásahy do hodní poloviny těla a byli na místě mrtví.

Totožnost vrahů není zatím známa, nicméně bylo viděno auto ujíždějící z místa útoku k nedaleké palestinskoarabské vesnici Bejt Furik.

K vraždě dochází den poté, kdy vůdce autonomní arabské Palestinské správy a teroristického hnutí Fatáh Mahmúd Abbás v projevu v OSN oznámil ukončení spolupráce s Izraele na základě mírových dohod z Osla, díky nimž arabská autonomie existuje. Abbás se dnes ke zločinu u Itamar nevyjádřil. Konkurenční teroristický Hamas vraždu bezbranných manželů označil za hrdinský čin.

Naše modlitby jsou s šesti dětmi, jejichž rodiče byli zavražděni.