Vdova po zavražděném Aharonovi Banita-Bennet

Vdova po zavražděném Aharonovi Banita-Bennet 4.93/5 (98.57%) 14 ohodnocení

img83022
Benjamin Netanjahu během návštěvy v nemocnici
12083924_1001929996496370_1781759280_n
Adelle Banita-Bennett na starším snímku

Svědectví paní Adelle Banita-Bennett, ženy zraněné při včerejším teroristickém útoku u Lví brány v Jeruzalémě, vdovy po zavražděném Aharonovi Banita-Bennet.“Když jsme se vraceli od Západní zdi, cítili jsme, že něco není v pořádku. Přidali jsem do kroku, ale ten terorista se vynořil z jednoho z obchodů a začal bodat mého manžela. Můj manžel byl silný muž a začal bojovat, udeřil útočníka do tváře. Ten v tu chvíli začal bodat mne. Potom se otočil zpět k manželovi a začal opět bodat jeho. Také jsem se pokusila bránit, chtěla jsem mu vzít nůž, ale nepodařilo se mi to.”

Paní dále vypráví, že přihlížející mladí palestinci, kteří viděli útok, na něj reagovali smíchem a uráželi ji, když volala o pomoc. Jeden jí dal facku a druhý se jí smál do tváře a řekl jí “padni a zemři”, když mu řekla, že mu dá milión šekelů, když jí pomůže se z místa útoku dostat s jejími dvěma malinkými dětmi. “Viděli, že máme dva dětské kočárky” dodává. “Křičela jsem “pomoc, pomozte mi prosím”, ale oni na mne jenom plivali.” říká o okolostojících palestinských obchodnících.

“Utíkala jsem několik desítek metrů s nořem v rameni, krvácející. Arabové, kteří viděli co se děje, tleskali a smáli se a pokřikovali na mne, že doufají, že brzy zemřu. Cítila jsem, že brzy omdlím, pokusila jsem se zachytit se někoho kolemjdoucího, ale ten mne jenom setřásl, kopl mne a řekl “zemři”.”

Zraněná, krvácející a rychle ztrácející vědomí využila posledních zbytků sil a doběhla k nedaleko hlídkujícím policistům. “Řekla jsem jim “jsem zraněná, můj muž je pobodán a mé dvě děti jsou tam samotné”, dodává”. Mezitím byl pobodán také další muž, Nehemia Lavi, 41 letý obyvatel Starého města, záložník izraelské armády, který když slyšel výkřiky, tak přispěchal na pomoc. Pani Banita-Benett řekla, že zaplatil svým životem za to, že zachránil jejich děti.

Benjamin Netanjahu během návštěvy zraněné vdovy a jejího malého syna řekl, že Arabové , kteří neposkytli pomoc a ještě ženu ohrožovali budou potrestáni, je zřejmé o koho se jedná, protože místo bylo sledováno kamerovým systémem a ten tuto situaci zachytil. Je třeba připomenout, že to jsou právě ti přívětiví obchodníci, kteří tak rádi smlouvají s turisty a vyprávějí jim sladké historky o tom jak znají Prahu. Možná, že některý čtenář si vzpomene, že v té uličce něco kupoval a jak to bylo fajn. Tak tito fajn lidé tam stáli a přihlíželi jak krvácející žena hledá pomoc před zákeřným vrahem, a bojuje o život a jejich sympatie byly na straně vraha – teroristy.

img83070
Sara Netanjahu při návštěvě v nemocnici

2 komentáře u „Vdova po zavražděném Aharonovi Banita-Bennet“

  1. Mohu potvrdit – kupovala jsem si tam pred nekolika lety stribrny privesek. Obchodnici mili, cukrujici, usmivajici se – pokladali me za turistku. Kdyby vedeli, ze jsem Izraelka, asi bych dopadla stejne. At se smazi v pekle.

Komentáře nejsou povoleny.