Zástupce náčelníka generálního štábu Ruské federace Bogdanovskij jedná v Izraeli se svým protějškem

Zástupce náčelníka generálního štábu Ruské federace Bogdanovskij jedná v Izraeli se svým protějškem 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

generálplukovník Nikolaj Vasiljevič Bogdanovskij
generálplukovník Nikolaj Vasiljevič Bogdanovskij

První zástupce náčelníka generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace generál Nikolaj Bogdanovskij (Николай Васильевич Богдановский) a zástupce generálního štábu IDF generál Jair Golan budou dnes, 6. října jednat v budově velení IDF „Ha-Kiryia“ v Tel Avivu o koordinaci vojenské činnosti v oblasti. Jednání budou zahájena pouze několik dní poté, kdy Rusko zahájilo útoky na síly syrských povstalců. Izrael chce zabránit tomu, aby při vojenských akcích Ruské armády nedošlo k neplánovaným a nekoordinovaným střetům mezi armádami. Dnešní rozhovory zástupců generálních štábů Izraele a Ruska jsou výsledkem předchozích rozhovorů, které se uskutečnily před čtrnácti dny během oficiální návštěvy izraelského premiéra v Moskvě. Tehdy se setkal náčelník generálního štábu IDF generál Gadi Eizenkot v Moskvě se svým ruským resortním kolegou generálem Valerijem Gerasimovem.

foto ze setkání náčelníků generálních štábů Izraele a Ruska Gadiho Eizenkota a Valerije Gerasimova
foto ze setkání náčelníků generálních štábů Izraele a Ruska Gadiho Eizenkota a Valerije Gerasimova

Při návštěvě Eizenkota v Moskvě, který doprovázel předsedu vlády Benjamina Netanjahua, bylo dohodnuto, že bude ustavena smíšená vojenská rusko-izraelská pracovní skupina, v jejímž čele budou stát zástupci náčelníků generálních štábů obou armád. Návštěva ruské armádní delegace v Izraeli potrvá dva dny.

Jedna myšlenka na “Zástupce náčelníka generálního štábu Ruské federace Bogdanovskij jedná v Izraeli se svým protějškem”

Komentáře nejsou povoleny.