Izrael trápí prachová bouře (+ video)

Izrael trápí prachová bouře (+ video) 4.82/5 (96.47%) 17 ohodnocení

prachová bouře na Ben Gurionově letišti
prachová bouře na Ben Gurionově letišti

Izrael opět zasáhla prachová bouře, která značně zhoršila kvalitu ovzduší. Znečištění vzduchu na řadě míst překračuje normu patnáctkrát až dvacetkrát a vytváří dechová a zrakové potíže. Izraelské ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že nejhorší situace je ve východní části Negevu a značně nedobrá je také v Jeruzalémě, v Guš Ecion a v oblasti metropolitního Tel Avivu.

Zdrojem prachové bouře je jihovýchodní vítr o rychlosti okolo 60 kilometrů za hodinu, vanoucí z od včerejšího odpoledne z Jordánska a Saúdské Arábie.

Kvůli zhoršené kvalitě ovzduší dnes odpoledne bylo mimo provoz letiště Sde Dov a lety byly přeloženy na Ben Gurionovo mezinárodní letiště, které ale také bylo kvůli prachové bouři krátce uzavřeno. Kvůli špatné viditelnosti, kratší než na 1.000 metrů, bylo dnes dopoledne dočasně uzavřeno také letiště v Ejlatu.

Prachovou bouři doprovází také lokální klasické dešťové bouře. Byla vydána varování před přívalovými dešti pro nízko položené oblasti na jihu země.

Izraelská elektrická společnost (IEC) přijala zvláštní opatření ve snaze vyhnout se výpadkům dodávek, které provázely silné bouřky minulý týden.

Jedna myšlenka na “Izrael trápí prachová bouře (+ video)”

  1. Večer už se vítr zklidnil, kolem půlnoci CET se v Tel Avivu opět přidal deštík, snad trochu prachu spláchne – LLBG 042250Z 06005KT 5000 DU VV013 22/11 Q1010 TEMPO SHRA FEW050TCU
    Haifa i Ejlat od večera mlčí, METAR aktualizuje jen Ben Gurion.

Komentáře nejsou povoleny.