Izraelská armáda zbořila domy teroristů – vrahů + video

Izraelská armáda zbořila domy teroristů – vrahů + video 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

Několik hodin poté, kdy byli v pátek odpoledne teroristou z organizace Islámský džihád zavražděni Jakob a Natanel Litmanovi, IDF zbourala domy teroristů, kteří zavraždili Malachiho Rosenfelda (29.6.15 nedaleko Shvut Rahel) a manžele Eitama a Na’amu Henkinovy .
Ženijní jednotka IDF zbourala ve vesnici Silwad (سلواد) dům teroristy Ma’ada Hameda, který koncem června t.r. ze zálohy zastřelil Malachiho Rosenfelda u osady Shvut Rahel a další tři postřelil. Stejně tak ženisté IDF zbořili domy v Nabulusu (نابلس), což je biblický Šchem, které patřily teroristům Jahjovi Muhammadu Naífovi Abdallahovi, Samiru Záhiru Ibrahímu Kusovi a Karemu Lutfimu Fathi Razekovi, kteří náleželi k bandě Hamásu a zavraždili v říjnu t.r. manžele Henkinovy.

IDF přikročilo ke zboření domů vražedných teroristů až poté, kdy Nejvyšší soud Izraele nevyhověl odvolání proti zboření domů výše uvedených vrahů. Nejvyšší soud Izraele též povolil zbořit dům Muhammada Abu Šahína ve vesnici Kalandii (قلنديه) severně od Jeruzaléma. V červnu t.r. nedaleko osady Dolev zastřelil ze zálohy terorista Abu Šahín Daniho Gonena.
Nejvyšší soud Izraele přijal odvolání proti zboření domu, v němž žil se svou rodinou druhý terorista Abdalla Ashak, který se účastnil vraždy Malachiho Rosenfelda. Důvodem je, že dům nepatří rodině teroristy a jeho rodina si dům jen pronajímá. Nejvyšší soud rozhodl, že teroristova rodina se musí z domu vystěhovat do úterý 17. listopadu. Předsedkyně Nejvyššího soudu Izraele soudkyně Miriam Naor zdůvodnila rozhodnutí, kterým Nejvyšší soud povolil zbourání domů patřících teroristům.