Soud s nezletilým teroristou – vrahem

Soud s nezletilým teroristou – vrahem 5.00/5 (100.00%) 19 ohodnocení

Ahmad Manasra u soudu
Ahmad Manasra u soudu

Zítra (27.11.2015) v budově Městského soudu v Jeruzalémě bude zahájeno jednání ve věci třináctiletého teroristy Ahmada Manasry (o případu informoval eretz.cz 18.10. t.r.). Manasra je obviněn ze dvou pokusů vraždy při teroristickém útoku nožem, který se udál minulý měsíc v jeruzalémské čtvrti Pisgat Ze’ev. Televizní stanice „Desátý kanál“ informovala, že obhájci nezletilého teroristy vznesli dotaz na Prokuraturu, zda tato může zaručit, že soudní proces s Manasrou bude ukončen dříve než dosáhne věku 14 let. Obhájci sdělili, že pokud tak Prokuratura učiní, z jejich strany nebudou námitky proti obviněním nacházejícím se v obžalobě. Podle informací však Prokuratura návrh Manasryho obhájců zamítla jako nepřijatelný a soudní proces bude pravděpodobně zahájen podle plánovaného harmonogramu. Věk Ahmada Manasry je v tomto případě velmi důležitý. Pokud by byl rozsudek vynesen dříve než Manasra dosáhne věku 14 let, bude si tento odpykávat svůj trest v uzavřeném diagnostickém ústavu (polepšovně) pro mládež. Pokud by však byl rozsudek vynesen poté, kdy nezletilý Manasra dovršil 14. rok svého věku, bude si odpykávat trest ve vězení.

Obhájci nezletilého delikventa sdělili redakci zpráv „Desátého kanálu“, že jsou přesvědčeni že jejich mandant nechtěl zabít jak stejně starého židovského chlapce, tak ani 25letého mladého muže. Podle jejich vyjádření tím, kdo zamýšlel výše uvedené zavraždit, byl jeho starší 16letý bratranec, který byl při zákroku bezpečnostních sil zastřelen nedaleko místa činu. Obhájci Ahmada Manasry také uvedli, že Prokuratura nemá dostatek důkazů, aby prokázala jejich mandantovi pokus o vraždu. Jejich cílem je, aby proces skončil co nejdříve, proto jsou ochotni souhlasit se všemi obviněními, která stojí v obžalobě. Vzhledem ke skutečnosti, že Prokuratura zamítla dohodu s Manasrovými obhájci, bude soudní proces zahájen již zítra.

Jedna myšlenka na “Soud s nezletilým teroristou – vrahem”

  1. měli by takto soudit imány, kteří zmanipuluji děti lživou propagandou- v tomto případě o džihádu, který vyhlásili- pokud zabiješ a zemřeš jako ,mučedník, půjdeš přímo do ráje. Tahle lež a život na palestinských územích, když se spojí, tak vidina rychlé cesty do ,nebe, je lákavá. Zabíjí pubertální děti a je to výsledek zlé výchovy. měli by stanout před soudem imáni a jejich ,zákoníci,…

Komentáře nejsou povoleny.