Teroristický útok v Jeruzalémě a u benzinové stanice Dor na silnici 443 nedaleko Modiin

Teroristický útok v Jeruzalémě a u benzinové stanice Dor na silnici 443 nedaleko Modiin 4.95/5 (99.09%) 22 ohodnocení

Po útoku na silnici 443 Foto Flash 90 / Muammar Awad
Po útoku na silnici 443 Foto Flash 90 / Muammar Awad

Chtělo by se psát o zcela jiných událostech v Izraeli, než jsou teroristické útoky, ale pokud se o nich psát nebude, mohl by si někdo myslet, že tzv. Palestinská autonomní vláda je naprosto v pořádku a nechová se jako ti zlí hoši, kteří dělají problémy v Evropě. A možná, že právem, protože pokud by takový člověk posuzoval dění podle situace v OSN, které má jen na příští týden na programu 20 rezolucí proti Izraeli (ne nezešíleli jsme v redakci, to je pravda viz. link), musel by si myslet, že v Izraeli je vše v pořádku a jen ti Izraelci jsou ti agresivní. Tak tedy dnes dopoledne dvě mladé arabské dívky zřejmě nepoučené o tom k čemu se používají nůžky, vyrazily do Jeruzalémských ulic zabít si svého žida. Jenomže se spletly, jejich obětí se stal sedmdesátiletý palestinský Arab z Betléma, který si vyjel do Jeruzaléma na nákup, se zraněním byl převezen do nemocnice. Byl zraněn také další člověk a to střepinou při střelbě, která následovala. Jedna z teroristek útok nepřežila, druhá byla převezena do nemocnice. Viz video

Další teroristický útok se stal dnes večer  na silnici 443 u benzinové stanice Dor,  nedaleko Modiin, kde palestinský Arab nožem zavraždil vojáka Ziva Mizrachiho (18)  z jeruzalémské čtvrti Pisgat Zeev. další zraněnou z tohoto útoku byla mladá žena (22).

V Jeruzalémě se dnes konal pohřeb oběti včerejšího teroristického řádění v Gush Ezion Hadar Buchris a v USA pohřeb oběti z minulého týdne na témže místě, křižovatce Gush Ezion Ezry Jechiela  Schwartze.

Video z Jeruzaléma: