Izraelská armáda cvičila na hranici se Sýrií a Libanonem

Izraelská armáda cvičila na hranici se Sýrií a Libanonem 4.86/5 (97.14%) 21 ohodnocení

CahalIzraelské obranné síly včera zakončily dvoutýdenní cvičení na severu země při němž bylo simulováno vedení dlouhé války současně proti Sýrii a Libanonu.

K cvičení došlo za situace, kdy libanonské teroristické hnutí Hizballáh (Alláhova strana) vyhrožuje Izraeli odvetou za eliminaci několikanásobného vraha a teroristy Sámira Kuntara a kdy vliv Hizballáhu sílí v Sýrii, kde bojuje po boku Assadových ozbrojených sil a ruské interveční armády proti ozbrojené opozici.

Velitel Severního velení izraelské armády generál Aviv Kochavi v prohlášení výslovně hovořil o simulaci boje proti teroristům Hizballáhu a Islámského džihádu, operujícím ze Sýrie a Libanonu.

„Simulovali jsme rozsáhlé manévry, značnou palebnou sílu a útok na tisíce cílů ve všech bojových oblastech, s vysokou efektivitou, a to včetně obytných oblastí využívaných nepřítelem,“ uvedl Kochavi.

Podle prohlášení bylo cvičení plánováno dlouhodobě a nereaguje na aktuální situaci.

V loňském roce Izraelské obranné síly uskutečnily dvě cvičení simulující reakci na rozsáhlé raketové útoky na izraelská města. Proběhlo také pětidenní ověřování připravenosti Izraele na útoky na základní infrastrukturu, včetně elektrických a telefonních rozvodů a počítačových sítí.