Se smrtí teroristy z telavivské ulice Dizengoff vychází pravda najevo

Se smrtí teroristy z telavivské ulice Dizengoff vychází pravda najevo 4.81/5 (96.13%) 31 ohodnocení

14523858562586_b
Demonstrace v Gaze na památku teroristy

V sobotu 9. ledna bezpečnostní síly zneškodnily ve vesnici ve vesnici ‚Ara – عارة, která je součástí vesnice Ar’ara – عرعرة teroristu Nashata Milhema, který se tam již několik dní skrýval v neobývaném domě své rodiny. Zanedlouho poté, kdy v ‚Ara a v Arara vešlo ve známost, že terorista byl zneškodněn, vyšlo mnoho obyvatel ‚Ary a Ar’ary v blízkosti neobydleného domu, kde se terorista skrýval a oslavovali teroristu a jeho činy. Z jejich úst zazněla například slova: „Nikdy nezapomeneme hrdinství šahída Nashata“ a „krví a ohněm tě vykoupíme šahíde Našhate.“ Současně s tím nevybíravými slovy haněli bezpečnostní složky a Stát Izrael. Mnozí z účastníků spontánní demonstrace na podporu teroristy, která se konala nedaleko domu, kde se Milhem skrýval, nezakrytě uváděli, že „ten, kdo Nashata odsuzuje, dělá to pouze ze strachu. Mnozí z nás se s ním ztotožňují. Jsme Palestinci a všestranně podporujeme boj Palesticů.“ Jeden z Milhemových příbuzných, který se také zúčastnil této demonstrace řekl korespondentovi deníku Jisrael ha-jom, že část členů rodiny věděla, že se Nashat skrývá v Ar’aře a dokonce mu pomáhala. V Palestinské autonomii se terorista Milhem stal „hrdinou“. V severojeruzalémské čtvrti A-Ram obývané muslimy byl postaven symbolický stan truchlících na památku teroristy a na něm byly zavěšeny obrázky mešity Al-Aqsa. V Gaze, která je ovládána teroristickým hnutím Hamás demonstovaly tisíce a uctili teroristovu památku. Zajímavé, že nikomu z nich jaksi nedochází, že jejich „hrdina a šahíd“ v Tel Avivu také chladnokrevně zavraždil arabského taxikáře a muslima z Lodu Aymana Shaabana.

Takto vychází pravda najevo. Mnozí arabští občané Izraele se chovají přesně podle osvědčeného receptu sudetských Němců z Sudetoněmecké strany Konráda Henleina roku 1938. Podobně jako sudetští a mnozí pražští Němci v předválečné ČSR se svým autonomním školstvím, univerzitou, s poslanci v parlamentu a německou samosprávou se cítili „ukřivdění, ponižovaní“ českou většinou. Jediné řešení viděli (zatím jen) v připojení Sudet k Říši a v Adolfu Hitlerovi spatřovali svého spasitele. Mnozí izraelští Arabové, jak sami dosvědčují, považují sami sebe za Palestince, souhlasí s teroristickými činy svých soukmenovců a odmítají být občany státu. Proto snad nejlepším řešením, které mimochodem již dávno navrhoval předseda strany Jisrael Bejtenu Avigdor Lieberman, by bylo prostě odříznout některá města a vesnice z tzv. Trojúhelníku od území Státu Izrael a přidat je k území Palestinské autonomie výměnou za bloky židovských osad v Judeji a Samaří. Tak by se jistě splnilo přání většiny obyvatel této oblasti a nemuseli by pak stále poukazovat na to, jak jsou jakoby utlačovaní židovskou většinou a sionisty.
Zcela na okraj jen připomeňme, že podle statistických údajů 18 procent izraelských Arabů muslimského vyznání souhlasí s politikou a činy tzv. Islámského státu (ISIL). Těchto 18 procent představuje zhruba 217 tisíc arabských obyvatel Izraele. Bez nadsázky lze říci, že těchto 217 tisíc představuje seriózní bezpečnostní riziko pro Stát Izrael, s nímž je nutné se velmi rychle politicky i bezpečnostně vyrovnat.