Arabský teror v Jeruzalémě: zavražděna 19letá policistka, další těžce zraněna

Arabský teror v Jeruzalémě: zavražděna 19letá policistka, další těžce zraněna 5.00/5 (100.00%) 27 ohodnocení

Hadar Cohen, zachránila životy jiných, sama však zaplatila cenu nejvyšší
Hadar Cohen, zachránila životy jiných, sama však zaplatila cenu nejvyšší

Tři palestinští Arabové dnes u Damašské brány v Jeruzalémě zaútočili noži a střelbou na izraelské policistky, které chtěly ověřit jejich totožnost. Zločinci na místě zřejmě čekali na větší skupinu izraelských civilistů, na které chtěli zaútočit a bdělost policistek jejich plán zmařila. Příslušnice Pohraniční police však za svoji ostražitost krutě zaplatily – 19letá Hadar Kohen (Hadar Cohen, הדר כהן) vražednému útoku podlehla, její kolegyně je vážně zraněna.

Všichni tři arabští zločinci, kteří byli během útoku polici zabiti, pocházeli z obce Kabatíja (Qabatiya) v Samaří a z rodin, které jsou napojeny na teroristické hnutí Fatáh, v jehož čele stojí „umírněný“ vůdce autonomní Palestinské správy Mahmúd Abbás.

„Soudě podle výzbroje plánovali (teroristé) rozsáhlejší, sofistikovanější útok. Jedná se o eskalaci proti tomu, co jsme dosud viděli. Policistky zabránily kombinovanému a mnohem většímu útoku,“ uvedl zástupce ředitele jeruzalémské policie Avšalom Peled.

V reakci na útok Izraelské obranné síly postavily dočasná kontrolní stanoviště okolo obce Kabatíja, odkud vrazi pocházeli, a provádějí kontroly příchozích a odchozích. Současně probíhá vojenské pátrání přímo v obci.

Podobně byly uzávěry v posledních dnech v reakci na teroristické útoky uvaleny i na hlavní město arabské autonomie Ramalláh a na obec Bejt Ur al-Tahtá.

Jedna myšlenka na “Arabský teror v Jeruzalémě: zavražděna 19letá policistka, další těžce zraněna”

  1. Izraeli je možné takové ženy jen závidět a je smutné vidět zbabělé muže prchající do Evropy ze svých zemí. Hadar Kohen přeji klid a mír v Nebi. Petr

Komentáře nejsou povoleny.