Dnes překročil brány věznice bývalý předseda vlády Ehud Olmert

Dnes překročil brány věznice bývalý předseda vlády Ehud Olmert 4.93/5 (98.67%) 15 ohodnocení

OLMERT IIBývalý předseda izraelské vlády v letech 2006-9 Ehud Olmert dnes dopoledne prošel branou věznice Ma’asijahu (nachází se mezi městy Ramlou a Lodem), kde si bude v 10. oddělení odpykávat trest odnění svobody v rozmezí 19 měsíců nepodmíněně. Je to poprvé, že ten, kdo zastával úřad předsedy vlády bude si odpykávat svůj trest ve vězení. Bývalému předsedovi vlády Olmertovi se klade za vinu přijímání úplatků v kauze „Hollyland“ a maření průběhu vyšetřování. Zanedlouho uplyne sedm let (31. březen 2009), kdy Olmert skončila zastávat úřad předsedy vlády, ale dodnes je považován za člověka, který má dosud velký vliv na okolí a lidi, s nimiž se stýká, proto musí být neustále zajištěna jeho osobní bezpečnost. To se nezmění ani ve zvláštním 10. oddělení, tzv. V.I.P., kde mu bude, alespoň zpočátku, přidělen osobní strážce.

Dnes ráno zveřejnil Olmert krátký film, v němž říká: „Když jsem byl předsedou vlády byla mi svěřena nejvyšší odpovědnost za bezpečnost občanů Izraele a dnes jsem to já, který bude uvězněn za mřížemi.“ Ve svých slovech bývalý předseda Olmert zdůraznil, že se necítí vinen z přijímání úplatků, z něhož ho žaloba viní. Uvedl, že „během své kariéry jsem se dopustil také chyb, které, dle mého mínění, nebyly kriminálního charakteru. Za část z nich nyní platím velmi vysokou cenu, možná až moc vysokou. S těžkým srdcem přijímám na sebe tento rozsudek. Není člověka, který může být nad zákonem.“
Od okamžiku, kdy Ehud Olmert projde branou věznice, dopovědnost za jeho osobní ochranu přebírá Vězeňské správa (Šerut batej hasohar – (שרות בתי הסוהר. Olmert, stejně jako ostatní vězni, si může vzít do cely čtyři páry spodního prádla, čtyři páry ponožek, dva ručníky, jeden povlak, jednu deku, dvoje tepláky, dvoje povlečení na postel, povlak na polštář, náboženské předměty (tefilin, talit, sidur, Žalmy, Bibli), hygienické potřeby, občanský průkaz a sumu v hotovosti do výše 1500 šekelů. Také si může vzít se souhlasem Vězeňské správy do cely některé své osobní věci, například fotografie rodiny, vnuků, předměty, které mu připomínají domov, atp. Jako každý vězeň má právo nakupovat ve vězeňské kantýně do výše 1600 šekelů měsíčně.

VEZENI MAASIJAHU

vězení Maasiahu

Jedna myšlenka na “Dnes překročil brány věznice bývalý předseda vlády Ehud Olmert”

Komentáře nejsou povoleny.