U Šchemské brány v Jeruzalémě opět útočili teroristé

U Šchemské brány v Jeruzalémě opět útočili teroristé 4.86/5 (97.27%) 22 ohodnocení

Policie u Schemske brany 20.2. v 18 hod.V pátek (19.2.) v devět hodin dopoledne se pokusil o teroristický útok dvacedtiletý Arab z vesnice Kafr Akab, severně od Jeruzaléma. Podle slov mladšího seržanta J. Pohraniční stráže, šel se svým kolegou směrem k Šchemské bráně, kde stála skupina policistů PS, když tu se za nimi rozběhl arabský terorista a zezadu napadl s nožem. Terorista ho nejdříve bodnul do hlavy, pak do ramene a do zad. Inspektor N., který patřil ke stejné skupině pohraničníků jako zraněný J. uvedl, že poté se ke skupině policistů Pohraniční stráže u Šchemské brány hnal člověk obrovskou rychlostí s nožem v ruce. Když k němu terorista doběhl, pokusil se jej také zavraždit, ale policista ho odmrštil, takže mu nožem poranil jen ruku. „Poté jsme já a další moji kolegové odjistili zbraně a teroristu jsme zastřelili. Zneškodnili jsme ho dříve, než stačil napadnout další občany“, uvedl inspektor N. Oba policisté byli na místě ošetřeni a převezeni do jeruzalémské nemocnice Ša’arej Cedek dalšímu ošetření . Zranění mladšího seržanta J. lékaři kvalifikovali jako lehké až středně těžké a zranění inspektora N. Jako lehké.

Šchemská brána byla znovu včera večer kolem 18 hodiny opět svědkem pokusu o teroristický útok. Osmnáctiletý Palestinec se snažil nožem zavraždit některé z policistů a pohraničníků, kteří tam na místě hlídkovali. Díky Bohu se mu to nepovedlo a vojáci jej přemohli a zatkli. Incident se obešel bez zranění.
Také v Hebronu musely o šabatu zasahovat izraelské bezpečnostní síly, když nedaleko Jeskyně Patriarchů (Ma’arat Machpela) zadržely tam žijícího třináctiletého Palestince, který držel v ruce nůž. Zadržený malý terorista byl převezen na oblastní policejní služebnu ve městě k výslechu.