Izraelské pláže budou zdarma

Izraelské pláže budou zdarma 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

telavivská pláž, autor: David Shankbone
telavivská pláž, autor: David Shankbone

Soukromé izraelské pláže se stane veřejnými. Oznámil to dnes izraelský ministr vnitra a ministr pro rozvoj Galileje a Negevu Arje Deri (Aryeh Deri).

Soukromé pláže nebudou zestátněny, ale stát poskytne 7 milionů šekelů místním úřadům jako náhradu za ušlé vstupné. Ačkoliv rozhodnutí se týká 10 pláží po celém Izraeli, které dosud vybírají vstupné, ani ostatní izraelské pláže nebudou smět vstupné vybírat.

V prohlášení ministerstvo uvedlo: „Místní úřady, které dosud požadovaly vstupné na pláže, bude odškodněny sumou 7 milionů šekelů za ztráty a všichni občané Izraele proto budou moci užívat pláže bezplatně. V tuto chvíli rozpočet pokryje vstupné na pláže jen pro nadcházející léto, ale ministr vnitra Deri zamýšlí financovat vstupné na pláže i následující letní sezóny.“

Arje Deri sám dodal, že rozhodnutí sníží životní náklady a zmenší sociální propast mezi chudými a bohatými. „Toto léto si lidé užijí přírodní zdroje zdarma a budou mít přístup na pláže a užijí si koupání v moři a plážových zařízeních,“ uvedl.