Izraelský premiér odsoudil teroristické útoky v Bruselu, srovnal je s útoky v Izraeli (+ video)

Izraelský premiér odsoudil teroristické útoky v Bruselu, srovnal je s útoky v Izraeli (+ video) 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Benjamin Netanjahu v projevu k AIPAC
Benjamin Netanjahu v projevu k AIPAC

Teroristické útoky Islámského státu na letiště a metro v Bruselu, které si dnes vyžádaly životy nejméně 34 lidí a vážná zranění desítek dalších, odsoudila řada představitelů států světa. Nechyběli ani vedoucí představitelé Izraele. Izraelský premiér neopomněl upozornit, že masakry civilního obyvatelstva teroristy zakouší jediná demokracie již řadu let.

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu v živém videoprojevu k výroční konferenci AIPAC (Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti) projevil soustrast rodinám zavražděných v Belgii.

Premiér uvedl, že řetězec útoků, který vidíme od Paříže do San Bernardina, do Istanbulu, do Pobřeží Slonoviny a nyní do Bruselu je jedním pokračujícím útokem, jehož součástí jsou i každodenní teroristické útoky.

„Ve všech těchto případech nejsou mezi teroristy rozpoznatelné rozdíly,“ uvedl Netanjahu. „O Co usilují je naše naprostá zkáza. Jejich základním požadavkem je, abychom zmizeli. K tomu nedojde,“ dodal.

Podle izraelského premiéra je k porážce terorismu nezbytná politická jednota a morální jednoznačnost.