Terorista působící na trase Gaza Ukrajina zatčen v Izraeli

Terorista působící na trase Gaza Ukrajina zatčen v Izraeli 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

foto_3_7Izraelské bezpečnostní služby zatkly teroristu Hamásu, který plánoval sérii teroristických útoků proti izraelským a židovským cílům na Ukrajině .
Ve čtvrtek, 3. března Krajská prokuratura v Beer Ševě podala žalobu na obyvatele Gazy Samiho Habíba. Jak uvedla izraelská rozhlasová stanice Sedmý kanál – Arutz sheva, od roku 2010 žil Habíb stále v Oděse. Habíb plánoval například vyhodit do povětří autobus s izraelskými turisty v tomto městě. Proto neustále sledoval pohyb skupin izraelských turistů, které přijížděly do Oděsy a sledoval též činnost ochranky oděského letiště. Habíb měl v plánu položit výbušninu do zavazadlového prostoru jednoho z turistických autobusů. Kromě toho se Palestinec  zabýval plánem unést staršího důstojníka IDF tak, že jej vyláká do nedalekého egyptského letoviska Taba, s čímž mu bude pomáhat dívka lehkých mravů, která je ukrajinskou občankou, s cílem jej buď zavraždit anebo jej převést do pásma Gazy a použít jej jako rukojmí.

Izraelským bezpečnostním službám se podařilo zajistit důkazy proti Habíbovi, který roku 2014 během operace „Ochranné ostří“ pronikl do Gazy, kde aktivně pomáhal teroristům Hamásu v boji proti Izraeli. Sami Habíb dal svůj dům ve čtvrti Sadžaía k dispozici Hamásu a pomáhal teroristům se stavbou útočných tunelů a udržování radiového spojení.
Sami Habíb byl zatčen 31. ledna 2016 při přechodu jordánsko-izraelské hranice na Allenbyho mostě.