Agentura Moody’s ocenila pokles zadlužení Izraele

Agentura Moody’s ocenila pokles zadlužení Izraele 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

Moody’sIzrael je jedinou zemí, oceněnou známkou A3 nebo vyšší, která dlouhodobě snižuje své zadlužení. Oznámila to v pondělí ratingová angetura Moody’s.

Agentura zmínila nečekaně nízký rozpočtový deficit Izraele v roce 2015, dosahující jen 2,15 %, díky němuž pokleslo zadlužení o 1,8 procentního bodu na 64,9 % HDP. Podle Moody’s byl fiskální výsledek země „nad očekávání dobrý“.

„Mezi 71 zeměmi, které oceňujeme investičním stupněm, je Izrael jednou ze dvou zemí (druhou jsou Filipíny s oceněním Baa2-stabilní), kde zaznamenáváme od roku 2009 každoročně pokles zadlužení, a jedinou takovou zemí mezi zeměmi oceněnými známkou A3 nebo vyšší,“ uvedla agentura.

Izrael je agenturou Moody’s oceněn známkou A1 se stabilním výhledem. Stejně je oznámkována i Česká republika. Čím má stát lepší ocenění ratingovými agenturami, tím snažší přístup a lepší podmínky dokáže vyjednávat pro své úvěry.

Israel, Government of – přehled tiskových zpráv Moody’s, týkajících se izraelského státu (anglicky, jen aktuální zpráva volně přístupná)