Izrael vyvinul „Dronovou kupoli“ na ochranu proti malým bezpilotním letounům

Izrael vyvinul „Dronovou kupoli“ na ochranu proti malým bezpilotním letounům 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

Drone DomeIzrael vyvinul obranný systém, který pomocí radaru a kamer dokáže detekovat a sledovat pohyby nepřátelských bezpilotních letounů – dronů, které naruší zakázané oblasti, a poté narušit jejich elektronické systémy a tím přivodit jejich pád.

Systém nazývaný „Dronová kupole“ (Drone Dome) představuje společnost Rafael Advanced Defense System na výstavbě LAAD Public and Corporate Security International Exhibition v Brazílii.

Podle Rafaelu je systém určen k likvidaci mikro a nano dronů „užívaných teroristy ke vzdušným útokům, sběru zpravodajských informací a dalším zastrašujícím činnostem.“

„Dronová kupole má 360stupňové kruhové pokrytí a dokáže detekovat, sledovat a neutralizovat drony, označené jako hrozby letící v bezletových zónách. Dronová kupole má velmi rychlý reakční čas, způsobuje minimální kolaterální škody na okolním městské životní prostředí a je maximálně bezpečná k spřáteleným letounům,“ uvádí společnost.

Systém je pomocí radaru a elektrooptických senzorů schopen detekovat průnik dronu a upozornit operátora. Ten pak může dát pokyn k „automatickému narušení“ navigace dronu. Systém také může aktivovat narušení satelitní navigace a rušení radiového vysílání a tím bránit dronu v dalším pohybu.