Předseda vlády Netanjahu přijal ministra zahraničí ČR Zaorálka

Předseda vlády Netanjahu přijal ministra zahraničí ČR Zaorálka 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

CzechBIGPředseda vlády Izraele Benjamin Netanjahu uvedl během setkání s ministrem zahraničí ČR Lubomírem Zaorálkem, že jedno ze stěžejních témat, jimiž se v současné době zabýváme je nastolení míru. Před několika dny prohlásil prezident Palestinské autonomní správy Mahmoud Abbás během rozhovoru pro izraelskou televizi, že pokud jej pozvu k jednáním, tak takové pozvání přijme.  A tak opakuji i to, co jsem již řekl dnes ráno delegaci poslanců amerického kongresu – zvu prezidenta Abbáse na jednání.  Natanjahu také uvedl, že během tohoto týdne si kdykoli udělá čas pro jednání s prezidentem Abbásem a jeho dveře jsou otevřené a jeho pozvání je platné.  Výchozí podmínkou je ovšem ukončení štvavé propagandy proti Izraeli ze strany Palestinské autonomní správy. Netanjahu požádal ministra Zaorálka, aby toto pozvání tlumočil svému palestinskému protějšku Rijadu Al Malikimu s nímž také dnes v Ramalláhu  jednal.

Předseda vlády Netanjahu podle informace Českého ministerstva zahraničí přijal také pozvání na slavnostní ukončení  konference o kybernetické bezpečnosti, která se uskuteční v Praze v květnu.

Kromě setkání s prezidentem Rivlinem a předsedou vlády Netanjahuem se během dnešního dne setkal ministr zahraničí také s ministrem pro vědu Ofirem Akunisem a ministryní pro sociální rovnost Gilou Gamliel.