Ministr obrany Ja’alon rezignoval

Ministr obrany Ja’alon rezignoval 4.43/5 (88.57%) 7 ohodnocení

BBt5KB3.img
Ministr obrany Ja’alon a předseda vlády Netanjahu. foto Ohan Zeugenberg

Ministr obrany Moše (Bugi) Ja’alon rezignoval na funkci ministra i poslanecký mandát. Co vše jej vedlo k tomuto osudovému rozhodnutí bude zdrojem debat a analýz. Pokud opustí i stranu Likud bude to pro tuto stranu velká ztráta. Ja’alon oznámil že ve své politické kariéře udělá přestávku.  Je zřejmé, že jeho neshody s předsedou vlády  během poslední doby byly více, než očividné. Eretz.cz se k  situaci vrátí s více podrobnostmi a komentáři.

2 komentáře u „Ministr obrany Ja’alon rezignoval“

  1. Chápu rozhodnutí „Bogiho“, nechce se mu hrát Bibiho pochybné politické šachy.
    Bibi si myslel, aby uchlácholil A.Libermana pro jeho vstup do své vlády, Liberman chtěl jako podmínku právě křeslo ministra obrany a Bibi chtěl dát Ja’alonovi ministerstvo zahraničí. Ovšem „Bogi“ nechtěl, neboť nemá zkušenosti s rolí ministra zahraničí, je to voják a tomu rozumí nejlíp.
    Pro mne osobně je to zpráva, že v dalších volbách nebudu volit Likud.

  2. Odstupující ministr obrany Moše Jaalon ve své rezignační řeči mimo jiné uvedl, že „v Izraeli a v samotném hnutí Likud se rozbujely nebezpečné a extremistické tendence, které destabilizují náš domov a ohrožují jeho obyvatele.“ Dále dodal, že se nehodlá trvale vytratit z veřejného života a v budoucnu hodlá kandidovat na funkci izraelského premiéra.

Komentáře nejsou povoleny.