V neděli se uskuteční čtvrté česko-izraelské mezivládní konzultace

V neděli se uskuteční čtvrté česko-izraelské mezivládní konzultace 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

800px-Coat_of_arms_of_the_Czech_Republic.svgV Jeruzalémě se v neděli 22. května 2016 uskuteční už čtvrté česko-izraelské mezivládní konzultace. Při této příležitosti se premiér Bohuslav Sobotka setká také s prezidentem státu Izrael Re’uvenem Rivlinem a předsedou Knessetu Juli-Joelem Edelsteinem. Spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem také vystoupí na Česko-izraelském obchodním fóru.

Tématy česko-izraelských mezivládních konzultací budou především rozvoj vzájemného obchodu, kontakty v oblasti výzkumu a inovací, bezpečnostní spolupráce včetně problematiky kybernetické bezpečnosti, prohlubování mezilidských kontaktů a rozvoj cestovního ruchu.

Českou vládu na konzultacích zastoupí kromě předsedy vlády Bohuslava Sobotky také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr kultury Daniel Herman a náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.Emblem_of_Israel.svg

Hlavními tématy mezivládních konzultací budou především rozvoj vzájemného obchodu, kontakty v oblasti výzkumů a inovací, bezpečnostní spolupráce včetně problematiky kybernetické bezpečnosti, prohlubování mezilidských kontaktů a rozvoj cestovního ruchu.

Součástí vládní delegace bude v Izraeli také podnikatelská mise, organizovaná  Svazem průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou.