Syrský boxer dal přednost kontumační prohře před soubojem s Izraelcem

Syrský boxer dal přednost kontumační prohře před soubojem s Izraelcem 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

img704520Syrský boxer Ala Ghasoun se měl utkat s izraelským boxerem Arťumem Musleym na kvalifikaci na Olympijské hry. Místo toho se ale rozhodl pro kontumační prohru, která izraelského boxera automaticky posunula do dalšího kola, které se uskuteční v Baku. Soutěž je kvalifikací pro Olympijské hry v Rio de Janeiro v srpnu. Pro arabská media prohlásil Ghasoun následující: „Opouštím soutěž, protože můj protivník byl Izraelec a já mu nemohu podar ruku, protože reprezentuje sionistický režim, který vraždí syrský lid.“ (Asi neslyšel o vyléčených Syřanech v izraelských nemocnicích). Pokračoval následovně: „Pokud bych s ním soupeřil, znamenalo by to, že já jako syrský atlet a Syrie jako země, uznáváme Izrael.“ a dodal:  „Rozhodnutí vzdát se souboje nebylo mým rozhodnutím, ale rozhodnutí syrské sportovní federace a jejich představitelů.“ 


Isa Nassar předseda Syrského boxerského svazu k tomu řekl následující: „Ghasoun je velmi talentovaný sportovec a měl naději na dobré umístění v šampionátu, protože je jeden z nejlepších boxerů. Nicméně jeho láska a loajalita k Sýrii a důslednost v principiálním postoji pro něj jsou důležitější, než vítěžství v turnaji.“

Tato praxe kontumačních proher není ničím novým v situacích kdy se sportovci z muslimských zemí mají střetnout s izraelskými sportovci.

Mnohem více to ale vypovídá o kultuře v těchto zemích, kdy nenávist k Izraeli je zcela nepřekonatelná, přestože cena je pro sportovce jistě vysoká. Tato fanatická nesnášenlivost je jedem, který bohužel v sobě nesou i mnozí, kteří Sýrii, Irák či jiné muslimské země opustili v touze po svobodě.  Lze jen doufat, že se této zhoubné nenávisti zbaví.

 

 

3 komentáře u „Syrský boxer dal přednost kontumační prohře před soubojem s Izraelcem“

  1. Já bych bral, kdyby arab.sportovci to takhle brali všichni, co se jinak probojují do semifinále či rovnou finále, aby uvolnili místo izraelskému sportovci 😀😂😆.

  2. Já bych bral, kdyby arab.sportovci to takhle brali všichni, co se jinak probojují do semifinále či rovnou finále, aby uvolnili místo izraelskému sportovci bez boje. 😀😂😆.

Komentáře nejsou povoleny.