„Tajná svatba“ předsedy izraelského parlamentu – Knessetu

„Tajná svatba“ předsedy izraelského parlamentu – Knessetu 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

img703302Svatba Juli (Joela) Edelsteina a Iriny Něvzlin, která se dá nazvat „tajnou a soukromou“, proběhla včera večer, 14. června v intimní atmosféře na střeše jedné z budov naproti Zdi nářků v Jeruzalémě za přítomnosti členů rodiny, příbuzných ženicha a nevěsty a jejich přátel. Na izraelské poměry byl pozván velmi malý počet hostů, celkem 150. Mezi pozvanými nebyli žádní politici ani novináři. Kdo však byl pozván, byli mnozí ruští oligarchové, například nechyběl Michail Chodorkovsky, osobosti spojené s izraelským průmyslem jako například Ofra Strauss. Mezi pozvanými byl předseda Jewish Agency – Sochnutu a bývalý disident a Edelsteinův osobní přítel Natan (Anatolij) Ščaranskij. Svatební obřad vedli rabíni Gedeon Perl z Alon Shvut a Benji Levin, vnuk rabína Aryeh Levina. Dle vyjádření zúčastněných byl svatební obřad velmi dojemný. Po obřadu bylo 150 hostí pozváno na banket do sálu „Hejchal kotlenú“ vedle synagógy Ohel Jicchak nacházející se v tunelech Zdi nářků – .מנהרות הכותל Otec nevěsty miliardář Leonid Něvzlin daroval sálu „Hejchal kotlenú“ 36 tisíc dolarů za možnost uspořádat na tomto místě svatební banket. Svatba předsedy Knessetu, který před třemi roky ovdověl, s rozvedenou matkou dvou dětí a dcerou ruského židovského  oligarchy žijícího v Izraeli, je v Izraeli přijímána velmi pozitivně nejen díky tomu, že předseda Knessetu je velmi oblíbený politik, ale i proto, že si jako ortodoxní  žid vzal ženu, která je spíše nepraktikující židovka.


Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří včera pozvaní nebyli. Následná svatební veselice se bude totiž konat v pondělí, 20. června v 19.30. Tam nebude chybět předseda vlády Benjamin Netanjahu, ministři, poslanci a politici. Právě pozvání na svatební slavnost mělo za cíl zmást novináře, z nichž většina o utajené svatbě v samém srdci Jeruzaléma neměla tušení.

Pozvánka na svatební slavnost z níž není zřejmé, že se bude konat dávno po samotném svatebním obřadu.
Předběžná pozvánka na svatební slavnost z níž není zřejmé, že se bude konat dávno po samotném svatebním obřadu.

Tímto článkem navazujeme na zprávu, kterou jsme publikovali v Eretz.cz 17. dubna t.r.

Jedna myšlenka na “„Tajná svatba“ předsedy izraelského parlamentu – Knessetu”

  1. ….tak on je vlastně vdovec po rozvedené matce s dvěma dětmi a dceři nejmenovaného, ruského, židovského oligarchy. Otec NYNĚJŠÍ nevěsty Něvzlin může být tedy rád, že jeho dcera přichází k muži, který se umí patřičně chovat k bohatým dcerkám … (Zatracená interpunkce ….) 😆 😆

Komentáře nejsou povoleny.