Náměstek Tlapa navštíví Stát Izrael a Palestinská území

Náměstek Tlapa navštíví Stát Izrael a Palestinská území 4.40/5 (88.00%) 10 ohodnocení

Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Foto: Markéta Trnková (©MZV)

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa uskuteční ve dnech 25.–29. září 2016 návštěvu Státu Izrael a Palestinských území. Během své návštěvy povede pravidelné politické konzultace s izraelským a palestinským ministerstvem zahraničních věcí, zahájí projekty ekonomické diplomacie financované MZV ČR v Tel Avivu a Gaza City a podpoří doprovodnou obchodní misi zaměřenou na české technologické startupy, ICT a inovace.

V rámci pravidelných politických konzultací s izraelským a palestinským MZV se náměstek Tlapa bude věnovat především zhodnocení aktuální bilaterální agendy v politické, obchodní, rozvojové a vědecko-výzkumné oblasti. S izraelskými protějšky naváže na 4. česko-izraelské mezivládní konzultace, které se konaly na úrovni předsedů vlád 22. května 2016 v Jeruzalémě. S palestinskými partnery se jednání zaměří na provedení výsledků Smíšené česko-palestinské komise, která poprvé zasedala 17. června 2015 v Praze.

Návštěva náměstka Tlapy naváže i na výsledky cesty ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka v Izraeli a na Palestinských územích ve dnech 3.–5. dubna 2016. Česká delegace bude také s oběma stranami jednat o aktuálním stavu blízkovýchodního mírového procesu a zhodnotí bezpečnostní situaci v regionu se zvláštním ohledem na syrskou a migrační krizi. Náměstek Tlapa současně podpoří projekty ekonomické diplomacie MZV ČR. V Tel Avivu se zúčastní veletrhu inovací DLD Tel Aviv a v Gaza City zahájí seminář zaměřený na zprostředkování kontaktů pro firmy v oblasti informačních technologií.