Skutečný význam české zrady ve věci Jeruzaléma

Skutečný význam české zrady ve věci Jeruzaléma 4.89/5 (97.78%) 54 ohodnocení

downloadVcelku bezvýznamný a krátký článek informoval v na nedůležitých stránkách denního tisku o tom, že v České republice bylo rozhodnuto , že Tel Aviv je hlavní město Izraele a jako takové bude prezentováno ve školních atlasech. Popud k této změně dal palestinský velvyslanec v Praze. Izraelské ministerstvo zahraničí vyvíjí úsilí, aby toto rozhodnutí bylo zrušeno. České rozhodnutí následuje po té, kdy v dubnu letošního roku UNESCO rozhodlo, že Chrámová hora náleží muslimům a výlučně muslimům a že její jméno je Mešita Al Aqsa. Je jsou tací, kteří se domnívají, že se jedná o spor mezi Izraelem a palestinskými Araby. Tedy další bod, který se stane předmětem jednání a dohod někdy v budoucnosti. Problém je, že tento pohled na věc je zcela mimo realitu. Přišel čas, abychom všichni otevřeli oči a podívali se a to, co je za palestinskou kampaní týkající se Jeruzaléma.

Hamás, Fatah a Palestinci nábožensky anebo sekulárně orientovaní , moderní anebo tradicionalisté v Izraeli i mimo Izrael vidí jako svojí svatou povinnost vykořenit Jeruzalém z Izraele . Je to pro ně nejsvětější povinnost, nejdůležitější poslání a cíl, od něhož nelze ustoupit. Saeb Erekat, vedoucí týmu vyjednavačů Palestinské autonomie pravidelně prohlašuje, že bez Východního Jeruzaléma jako hlavního města Palestinského státu, takový stát nevznikne.  Jasser Arafat se proslavil frází: „Miliony šahídů pochodují do Al Quds,“ to znamená, že Arabové jsou ochotni obětovat miliony šahídů, aby vyrvali Jeruzalém z židovských rukou. 

Celá věc je velmi podivná, protože Jeruzalém nebyl nikdy hlavním městem žádného arabského nebo islámského státu, kromě palestinského státu, který nikdy neexistoval. Proč se tedy Jeruzalém stal klíčovým tématem. Co skutečně stojí, za touhou palestinských Arabů po Jeruzalému jako hlavním městě a proč jej chtějí vyrvat ze židovských rukou. Vo svých článcích jsem se zabýval otázkou teologického problému, kterým je pro islám židovská přítomnost ve Starém městě v Jeruzalémě.  Islám učí, že judaismus se stal bezvýznamným a byl nahrazen křesťanstvím, které ztratilo svůj význam po té, kdy přišel islám a ten převezme místo obou těchto náboženství. Návrat Židů do jejich domova, země a na místo, kde stál Chrám je v očích islámu návrat k předchozí slávě a významu judaismu  a tím zpochybnění existence islámu jako takového, protože islám má být tím pravým náboženstvím, zatímco judaismus a křesťanství jsou v očích islámu falešná náboženství.

Úmysly palestinských Arabů jsou zřejmé z rozdílu mezí tím, co říkají a jak jednají. Tvrdí, že jsou potomky Jebuzitů (obyvateli králem Davidem dobytého Jeruzaléma) a proto jsou předchůdci židů na území Jeruzaléma. Toto je stejně reálné jako jiné arabské pohádky: Saddám Husejn  ve své době tvrdil, že je potomkem babylónského Chammurapiho, Asad zase tvrdil, že Syřané jsou potomky Asyřanů, Egypťané tvrdí, že jsou přímými potomky faraónů a dokonce Libanonci tvrdí , že jsou potomky Féničanů. Arabští historikové naopak  tvrdí,  že Arabové se objevili na Arabském poloostrově, vyhladili všechny pohanské národy a převzali jejich země. A nyní tvrdí, že jsou jejich potomky?

resizedimg95671.jpgMnohem zajímavější ale je, co palestinští Arabové ve skutečnosti dělají: rozdávají svým přátelům šálu, která je  na fotografii na jednom konci je obrázek a nad ním nápis v arabštině Jeruzalém je náš. Na druhém konci je mapa toho, čemu říkají „Palestina“ . Izrael na této mapce vůbec není . A není bez zajímavosti že vlajka v sousedství těchto obrázků je vlajkou PLO tedy Fatahu a nikoli Hamasu. tato šála reprezentuje skutečný postoj palestinských Arabů k Jeruzalému a ke státu Izrael. Prvním krokem k získání „Palestiny“ to znamená Izraele je získání Jeruzaléma. Tedy zcela jasně, jakmile získáme Jeruzalém, získáme celý Izrael.

Tento konečný cíl, tedy úplné zničení židovského státu je zpravidla ukryt v pseudo politických frázích pro ty, kteří dávají přednost před realitou zavírat oči. Milí, laskaví lidé, v Izraeli i mimo něj, židé a nežidé společně padají do sítě palestinské dvojakosti. Namlouvají si, že pokud jim dáme „svaté místo“ tedy Chrámovou horu a části Východního Jeruzaléma, spokojí se s tím a uznají stát Izrael jako vlast pro židy. Tito laskaví lidé, jako například dobrovolníci z organizace „Ir Amim“, pomáhají zaštiťovat práva pro  invazi z Arabského poloostrova do izraelského – židovského hlavního města.

Na „projekt“ odříznout Jeruzalém od Izraele jsou investovány neuvěřitelně vysoké částky. Katar, který je hlavní podporovatel Hamasu a Muslimského bratrstva věnoval půl miliardy dolarů na mezinárodní propagandu, jejímž cílem je odtržení Jeruzaléma od Izraele. Tato kampaň se soustředí na tisk, televizi, radio, univerzity a politické kuloáry. Je pravděpodobné, že také jiné arabské islámské země a dokonce země evropské jsou aktéry v této snaze vyrvat  Jeruzalém z židovských rukou. Bez významu pro tyto aktivity vládních a nevládních kruhů je skutečnost, že židé zachovali svému Svatému Jeruzalému věrnost po celých dva tisíce let exilu, nehledě na utrpení a perzekuci.

Každý, kdo se pokouší vtrhnout Jeruzalém a Chrámovou horu ze země židovského národa, ať si to již přiznává anebo ne je na arabské straně ve válce proti židovskému lidu. To je válka proti židovskému státu, proti existenci židů jako nositelů kultury, náboženství a tradice. Tuto skutečnost nelze obcházet ani relativizovat, je třeba vyslovit pravdu, jedná se o bitvu proti židům a tato bitva se neodehrává pouze na bitevním poli. Odehrává se kdekoli, veřejně, legálně, akademicky, pedagogicky, politicky, hnutí BDS je pouze jednou z ukázek tohoto boje.

Každý, a není podstatné zda se jedná o žida anebo ne, kdo podporuje snahy nepřátel židovského lidu ve věci Jeruzaléma a Chrámové hory, je aktivní podporovatel nepřátel, jejímž cílem je vyhladit židovský stát. Je možné, že takový člověk nezná historický, náboženský a emoční vztah mezi židovským národem a jeho věčným, svatým, hlavním  městem, neznalost těchto reálií, ale neomlouvá ani nesnižuje zápornou hodnotu takových skutků

Palestinská správa přesvědčila české Ministerstvo školství (a také zahraničí, viz. prohlášení), že Tel Aviv je hlavním městem Izraele a tím se stalo účastníkem války, ano je to válka, proti židovskému národu. Je třeba věci nazývat pravým jménem a ne přešlapovat kolem po špičkách z důvodů tak zvané politické korektnosti. Palestinská autonomní správa se snaží vyrvat Jeruzalém z Izraele a snaží se dnem i nocí o likvidaci Izraele jako vlasti židovského národa.

Izrael musí postupovat podle principu „ve válce bojuj“ . Izrael musí odhalit pravé cíle Palestinské autonomní správy, odstranit zkorumpovaného Mahmouda Abbáse a jeho zkorumpované syny a rychle je poslat do jejich domů, které si koupili na různých místech na celém světě za „Dary pro trpící palestinský lid“, odhalit jakou armádu s pomocí a za peníze USA budují a zlikvidovat ilegální instituce, které založili.

Chce Stát Izrael a Židé přežít? Pak nastal čas, aby si uvědomili kdo je nepřítel a jakou válku židům a jejich zemi vyhlásil. Před 75 lety Židé nerozeznali význam války, která proti nim byla vyhlášena a výsledkem byla katastrofa. Pokud zůstaneme ve stavu neuvědomování si reality, který nás dnes charakterizuje, tváří tvář palestinské výzvě, dostaneme se opět do situace bezbranných, kteří nemají svůj stát, jež by bránil Židy kdekoli na světě.

 

Psáno pro Arutz Sheva

9 komentářů u „Skutečný význam české zrady ve věci Jeruzaléma“

 1. je mi to velice líto, čeho je schopen český úředník. Mělo by se prověřit, zda nešlo o korupci a Izraeli se řádně omluvit. Jako čech se za tento incident stydím.

 2. Kdo ale zrazuje ideály…?
  Už od dob hluboké totality jsem vždy fandil Izraeli v jeho boji s okolními arabskými státy, sympatizoval jsem s Izraelem v boji proti palestinským teroristům jak z Al-Fatahu, tak z Hamasu i libanonského Hizballáhu… A co budu zapírat, nemám muslimy příliš v lásce.
  podepsal jsem se i pod vaší petici, že hlavním městem Izraele je Jeruzalém.
  Jenže když sleduji občanskou válku v Sýrii, kde fandím jak Kurdům tak syrské vládě prezidenta Asada, jsem zděšen z jednání Izraele. Dlouho jsem myslel, že jde o pomluvy, o propagandu, ale pak jsem viděl fotky
  Viz: https://southfront.org/israeli-soldiers-provide-initial-care-to-wounded-terrorists-near-quneitra-photos/ nebo (Photo: twitter.com / GeopoliticsWar)
  Izraelští vojáci poskytují lékařské ošetření raněným syrským džihádistickým teroristům. Na těch fotkách jsou džihádističtí ozbrojenci a u nich v klídku izraelští vojáci. Chápu, že Izraeli občanská válka v Sýrii náramně vyhovuje, čím déle bude trvat, tím lépe, jenže kamarádit se s takovou vrahounskou zfanatizovanou verbeží, to je na mne dost silné kafe a za Izrael se v tomto směru velice stydím.

 3. Izrael ale přímo nepodporuje džihádisty(na to mají lepší zdroje), ale pragmaticky(pro Izrael) jsou sunnítští džihádisté daleko menší zlo(rozuměj daleko méně vycvičeni) a proti takovým se snáze bojuje než proti asadově armádě, Íránu a jeho Hizballáhu.
  Nezapomeňte, že to byl asadův režim, který např.po celou dobu tzv.Druhé líbanonské války v r.2006 zásoboval Hizballáh raketami ze svého území, které dopadali na naše civilisty. A zbraně pro Hizballáh putují i dnes z Íránu do Libanonu(pouze pro Hizballáh) právě přes Sýrii.
  Takže Asad má u nás pořádný vroubek.

 4. Jenže al-Nusra je podporována wahábity ze Saúdské Arábie, tedy ze stejné země, jako Hamas. Nemohu si pomoci, ale to by se Izraelcům líbilo mít na hranicích muslimský stát s právem šaría? Jejich ideologie by zachvátila i Libanon a Jordánsko. Já jsem přesvědčen, že s muslimským ksindlem se ani nevyjednává, ani nekupčí. Copak některé ty sunnitské tzv. syrské opoziční organizace nemají za svůj ideologický cíl dobýt i Jeruzalém a zahnat židy do moře. EU Izraeli nepomůže, to spíš bohužel, pomůže Arabům. A USA…? To je velmoc za zenitem, jako byla kdysi Římská říše. Já bych si s Arabáči nezahrával. Podáš prst a budou chtít celou ruku. Navíc se množí jako krysy. Né nadarmo říkájí, že ovládnou Evropu mj. i tím, že ji přešukají a ovládnou svými potomky. Bože můj, vždyť islám, to je středověk.

 5. A co tedy navrhujete?
  Hamas je někdy financován Íránem, jindy Katarem.
  Hizballáh Íránem a Asadem.
  Šáriu používají jak Sunníté, tak Šíté.
  Osobně si nemyslím, že USA jsou za zenitem, ale záleží zrovna, kdo je prezidentem.
  S dobitím Jeruzaléma se ohánějí všechny muslimské frakce i světské režimy včetně Asadova.
  Před několika měsíci dokonce Daeš musel hodně vysvětlovat pro arabská média, proč vojensky útočí pouze na muslimy, ale na Izrael ani verbálně.

 6. NENÍ pravda, že Palestinská správa přesvědčila české Ministerstvo zahraničí o tom, že Tel Aviv je hlavním městem Izraele. Čtěte pozorně prohlášení ministerstva. Cituji:

  „V souvislosti s některými mediálními zprávami k otázce statusu měst Jeruzalém a Tel Aviv sděluje MZV ČR následující:
  Stát Izrael vyhlásil za své hlavní město Jeruzalém. Status Jeruzaléma jako hlavního města Státu Izrael však není mezinárodně uznán. Česká republika společně s ostatními členskými státy EU na základě závěrů Rady pro zahraniční věci EU považuje Jeruzalém za budoucí hlavní město obou států, tj. Státu Izraele a budoucího Státu Palestina. 
  Tel Aviv je v současné době sídlem většiny zahraničních zastoupení, včetně zastupitelského úřadu ČR.“

  Je v tom stanovisku ministerstva někde řečeno, jaké město považuje ČR za hlavní město Izraele? Ne. Není tam o tom vůbec nic. Pouze se říká, že ČR s ostatními členskými státy EU na základě závěrů Rady pro zahraniční věci EU považuje Jeruzalém za budoucí hlavní město obou států, tj. Státu Izraele a budoucího Státu Palestina. Z čehož může klidně plynou i to, že v současnosti považuje ČR Jeruzalém za hlavní město pouze Izraele.
  Potom se už jen zmiňují fakta:
  1) Stát Izrael vyhlásil za své hlavní město Jeruzalém.
  2) Status Jeruzaléma jako hlavního města není mezinárodně uznán.
  3) Tel Aviv je v současné době sídlem většiny zahraničních zastoupení, včetně zastupitelského úřadu ČR.

  Takže nikde nenajdeme zmínku o tom, že ČR považuje Tel Aviv za hlavní město Izraele. Myslím, že to stanovisko ministerstva zahraničí psal zkušený diplomat, který ČR z jasného stanoviska nyní tak trochu vykroutil.

  1. Ano, Jeitteles má úplnou pravdu. Napadlo mě to samé, když jsem četl vyjádření MZ už před časem. Je to tam velice chytře napsané. Proto mě přišlo úsměvné, když MSMT tvrdilo, že musí zastávat stejný postoj jako MZ, přičemž MZ nikdy neřeklo, že Jeruzalém není hlavní město. Takže paní ministryně je buď hloupá nebo očekává, že hloupý budu já a nepoznám, co MZ říká.
   Nebyl tedy žádný důvod, aby MSMT mělo chtít změnu atlasu. Atlas není v rozporu s tím, co zastává MZ.
   MZ pouze říká, že: „Izrael si vyhlásil hlavní město Jeruzalém, s čímž my nesouhlasíme, ale to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat.“
   Každopádně je správně, když se děti budou učit, že Jeruzalém je hlavní město Izraele.

   1. Dokonce myslím, že MZ ani nikde neříká, že my (jako ČR) nesouhlasíme s tím, že si Izrael vyhlásil za hlavní město Jeruzalém. K současnosti ani minulosti tam není ze strany českého stanoviska vůbec nic řečeno. Jen do budoucna(sic!) prosazuje ČR Jeruzalém za hlavní město dvou států. Je to opravdu chytře napsané stanovisko MZ a na MSMT jsou prostě hloupí úředníci, nebo i samotná paní ministryně.

    1. Že z toho není MZV odvázané je patrné z poukazu na to, že Jeruzalém není uznám jako hlavní město ostatními státy. Je vidět, že na MZV pracují opravdoví diplomati, kdežto na MSMT opravdoví hlupáci. Ani jedny nemám rád a ani s jedněma nesouhlasím.

Komentáře nejsou povoleny.