Požáry v Izraeli

Požáry v Izraeli 4.89/5 (97.78%) 18 ohodnocení

img-20161124-wa0000_resized-1
Foto Izraelská policie

Od pondělí se v Izraeli rozhořely požáry, nejdříve se zdálo. že se jedná o ojedinělé připady v oblasti kolem Zichron Jaakov, Atlit.  později v okolí Jeruzaléma. Dnes se rozhořely požáry v Haifě. Zejména v oblasti hustě  obydlených čtvrtí na Karmelu . Ministr vnitřní bezpečnosti označil jako více než padesát procent požárů za žhářství.  Z celého Izraele se sjíždějí požární vozy do Haify. Na pomoc ze zahraničí přilétají letadla pro hašení požárů, tato letadla poslaly vlády Turecka, Ruska, Kypru, Řecka, Itálie a Bosny.

Klimatické podmínky jsou pro šíření ohně příznivé, je sucho a vane prudký vítr. Proto je také situace velmi vážná a celé čtvrti na Karmelu jsou evakuovány, což způsobuje velmi silnou dopravní paniku. Pro evakuované byly otevřeny kulturní domy a společenská centra. Haifský  přístav byl uzavřen. Z bezpečnostních důvodů  byla také evakuována Haifská univerzita.

2 komentáře u „Požáry v Izraeli“

  1. Četl jsem, že byli již za žhářství zatřeni 4 Palestinci. Jsou-li to opravdu žháři-sabotéři, pak bych je dal upálit. Mají rádi asi oheň, ohrožují životy i majetek, škodí přírodě, šup s nimi do ohně.

    1. Kvůli žhářství byli zatřeni 4 arabští dělníci, nic jim ale nebylo prokázáno a tak je policie propustila. Mezitím ale byli zatčeni jiní žháři a ti byli chyceni při činu. Budeme o tom informovat.

Komentáře nejsou povoleny.