Náměstek Kolaja na konferenci k mírovému procesu (v Paříži)

Náměstek Kolaja na konferenci k mírovému procesu (v Paříži) 4.88/5 (97.50%) 8 ohodnocení

2242495_1651463_conference_on_the_middle_east_peace_process_2Náměstek člena vlády Václav Kolaja se v Paříži 15. ledna 2017 zúčastnil mezinárodní konference k blízkovýchodnímu mírovému procesu, která navázala na přípravnou ministerskou konferenci organizovanou Francií k mírovému procesu v Paříži dne 3. června 2016. Konference měla za cíl demonstrovat mezinárodní zájem o pokrok v mírovém procesu, udržet koncept dvoustátního řešení konfliktu a přispět k vytvoření atmosféry pro obnovení přímých izraelsko-palestinských rozhovorů. Závěrem konference byla přijata společná deklarace, která potvrdila připravenost mezinárodního společenství pomoci oběma stranám při mírovém řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

Náměstek Kolaja ve svém vystoupení zdůraznil zejména potřebu obnovení přímých izraelsko-palestinských rozhovorů jako základního předpokladu pro zajištění udržitelného míru, apeloval rovněž na pozitivní výchovu mladé generace obou stran ke vzájemnému respektu.

2 komentáře u „Náměstek Kolaja na konferenci k mírovému procesu (v Paříži)“

  1. Hmm a na konec konference pan náměstek zvedl ruku a odsouhlasil ten blábol, který tam byl i díky ČR schválen. Je jedno, zda pan náměstek za ČR tam hodil na Izrael kýbl hnoje nebo pouze půl kýblu hnoje. Tohle se zkrátka přátelům nedělá.

  2. pokud si přečtete Izraelský netový tisk, je toho poněkud více. Rétorika opět protiizraelská, potvrzení poslední protiosadnické rezoluce (proto sezvali 70 národů), aby měli alibi, vítání konference Irikátem jako posun v návratu hranic před rok 67 atd. Nebyl tam kromě angličanů jediný zástupce, který by se postavil proti terorismu a uznal Izraeli jeho územní zisk po vyhraných válkách proti agresorovi.
    Umyli si ruce. A co Jeruzalém? Nedělitelné hlavní město Izraele? Pohrozili Trumpovi, aby nezkoušel naplnit své sliby ohledně ambasády peklem apod. Měli by jste jít více do hloubky. Takto to vypadá, že se nic nestalo, obávám se naopak, že bylo něco mezinárodně ,odpískáno, ke zteči na Jeruzalém, zatím jen slovně. 😯

Komentáře nejsou povoleny.