Miloš Zeman dal Cheb do zástavy Izraeli

Miloš Zeman dal Cheb do zástavy Izraeli 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

radnice v Chebu, 14. Adar 5777
radnice v Chebu, 14. Adar 5777

PUTNA (PUimová Tisková ageNturA): Poté, co český prezident ztratil finanční podporu Ruska, musí se obracet s žádostí o finance jinam. Překvapivě první poskytla půjčku Banka Izraele. Informace vyšla najevo dnes v poledne.

Prezident Miloš Zeman původně oznámil, že při své druhé kandidatuře na prezidenta České republiky nepovede volební kampaň. Jeho rozhodnutí vycházelo z předpokladu, že jako všeobecně známá a většinou národa podporovaná osobnost nepotřebuje utrácet síly, čas a finance na svoji propagaci a postačí pravidelná přítomnost v médiích díky výkonu funkce. Názor však Zeman rychle změnil poté, kdy od nejmenovaného vicepremiéra vlády obdržel vzkaz, že „podle bezpečnostnej divizie mojho sveřeneckého fondu chce Michal Horáček dát na prezidentskou kampaň až miljardu.“

Zatímco při první volbě Zemana finančně podpořily ruské státní a polostátní firmy, nyní se prezident ocitl v situaci, kdy finanční záloha není připravena. Čínské firmy podle svých slov „investují jen do ziskových, anebo aspoň statusových projektů“ a Hynek Kmoníček se zatím v USA nestihl sejít s Donaldem Trumpem a přesvědčit ho o výnosnosti investice do Zemana. V této krizové situaci se ukázala jako navýsost moudrá Zemanova podpora Izraele.

„Naší ekonomice se daří, máme dostatek likvidity a nevíme, kam ji investovat. Ceny nemovitostí v Izraeli rok od roku rostou a my nemáme zájem růst cenové bubliny dále podporovat. Uvítali jsme proto možnost půjčit peníze na sice rizikový, ale dobře zajištěný, projekt,“ uvedla včera pozdě večer guvernérka Banky Izraele Karnit Flug.

Jak svá slova o zajištění úvěru pro Zemanovu volební kampaň myslela, vyšlo najevo dnes za rozbřesku, kdy se na chebské radnici vedle vlajky města a České republiky objevila – jako označení zástavního věřitele – i vlajka Izraele.

radnice v Chebu, 14. Adar 5777
radnice v Chebu, 14. Adar 5777

„Podívejte se, pane redaktore, jen idiot a debil peníze prožere a neinvestuje do budoucnosti. A i Jan Lucemburský, a to byl panečku nějaký pašák, dával do zástavy méně důležité části státu, aby měl peníze na perspektivní projekty,“ citoval dnes před polednem slova hlavy státu mluvčí Jiří Ovečkin, který dodal, že „jakmile Miloš vyhraje, tak to samozřejmě zase vyplatíme a kdyby ne… bude snad někomu Cheb chybět?“

4 komentáře u „Miloš Zeman dal Cheb do zástavy Izraeli“

  1. ….nejvíce mne dohání k hlasitému chechtotu evidentní skutečnost, že se všichni domnívají, že jde o pouhé nerealizovatelné žertíky a satiry ….. 😆 😆 😆

  2. Musím se kriticky vyjádřit k článku:
    1) O podporu Moskvy Miloš přijít nemohl neboť z KGB se neodchází. To pohlídá rezident Nejedlý.
    2) Že je NÁŠ Miloš nejen JEJICH ale i VÁŠ si cvrlikají v našem multikulturním státě už i vrabci na střeše minimálně od té doby,co konverktoval a nechal se rituálně obřezat.

Komentáře nejsou povoleny.