Morální políček pro UNESCO

Morální políček pro UNESCO 5.00/5 (100.00%) 35 ohodnocení

Damašská brána, Izrael, Jeruzalém 2015. Autor: Dobrin Stojčev

V reakci na na pokračující politická rozhodnutí, která organizaci UNESCO zcela nepříslušejí, a i s ohledem na absurditu těchto rozhodnutí UNESCO, přijala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky usnesení, kterým dává najevo, že podobné praktiky UNESCO jsou již „za hranou“.

Text usnesení rovněž najdete na stránkách Poslanecké sněmovny. Kdo a jak z poslanců v odděleném hlasování č. 116 a 119 hlasoval se dozvíte tamtéž.

Poslanci přijali usnesení Usnesení Poslanecké sněmovny k rezoluci UNESCO pokračující v politizaci otázky Jeruzaléma ve znění:

 

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

  1. Vyjadřuje zásadní nesouhlas s rozhodnutím výkonné rady Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) 201 EX/PX/DR.30.1, které explicitně popírá izraelskou svrchovanost nad svým hlavním městem Jeruzalémem.
  2. Odmítá tuto rezoluci, která potvrzuje trvalý zaujatý a nepřátelský postoj UNESCO k jednomu ze svých členských států, jakož i nepřípustnou politizaci této organizace, která zde jasně překračuje svůj mandát.
  3. Vyzývá vládu, aby se zasazovala o respektování Jeruzaléma coby hlavního města Státu Izrael, dále zahájení přímých jednání mezi Izraelci a Palestinci bez předchozích podmínek, dále podporu řešení vycházejícího z principu dva státy pro dva národy a dále oponování takovým krokům mezinárodních organizací či společným pozicím Evropské unie, které falešným a zavádějícím způsobem interpretují aktuální situaci či překrucují historické skutečnosti a vazby a které v sobě nesou nenávistný protiizraelský duch.
  4. Vyzývá vládu České republiky, aby zastavila veškeré platby členských příspěvků České republiky Organizaci OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) ze státního rozpočtu v letošním roce a aby tyto platby byly zastaveny i v letech nadcházejících, pakliže tato organizace bude pokračovat ve své nenávistné rétorice vůči Státu Izrael a bude i nadále podléhat politizaci.

Záznam (steno i audio) z projednávání bodu 346 57. schůze Poslanecké sněmovny naleznete zde.

(zdroj: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR)

2 komentáře u „Morální políček pro UNESCO“

  1. po dlouhé době dobrá akce na obranu pravdy. Víte, že v Izraeli byl Trump? Dlouhou dobu mě chybí aktuální články o dění v zaslíbené zemi. Dík.Josef

Komentáře nejsou povoleny.