Zastupitelské úřady Izraele v Turecku a Jordánsku uzavřeny

Zastupitelské úřady Izraele v Turecku a Jordánsku uzavřeny 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

Kürşat Mican hovoří s novináři při demostraci před synagogou Neve Shalom v Istanbulu

Izraelské ministerstvo zahraničí se rozhodlo uzavřít zastupitelské úřady v Turecku jako odpověď na napadení dvou synagog v sobotu a v důsledku všeobecně napjatých vztahů mezi oběma zeměmi. Jedná se o velvyslanectví v Ankaře a konzulát v Istanbulu. Vedle toho se ministerstvo zahraničí potýká s dalším problémem a tím je bezpečnostní situace na izraelském velvyslanectví v jordánském Ammánu. tam došlo v důsledku hádky mezi ochrankou velvyslanectví a Jordáncem palestinského původu  k  napadení izraelské ochranky, na které tento odpověděl střelbou jejíž obětí se stal nejen útočník, ale nešťastnou shodou okolností i přítomný jordánský správce domu. Oba svým zraněním podlehli. Do Jordánska odcestoval představitel izraelského ministerstva zahraničí, aby spolu s jordánskými partnery nalezl řešení pro současnou krizi kolem velvyslanectví a také pro situaci na Chrámové hoře.

Jedna myšlenka na “Zastupitelské úřady Izraele v Turecku a Jordánsku uzavřeny”

  1. Pomalu se blíží září, a tak by bylo záhodno, aby si nynější jordánský král vzpomněl, co jeho táta Husajn v září 1970 učinil, když mu militanti začínali dělat potíže. My jsme ho tenkrát podpořili a podpoříme ho zase, když najde v hlavě rozum a rozhodne se správně. Bibi, který s ním bude jednat, mu to možná takhle nastíní …. 😎

    S Turkem je potřeba mít trpělivost. Sotvaže se to jakž takž mezi námi urovnalo, už to zase nějaký kazišuk chce demontovat. Erdogan si musí uvědomit, že Izrael není Kurdistan.

Komentáře nejsou povoleny.