Dům rodiny teroristy, který vraždil v Chalamishi, zbořen

Dům rodiny teroristy, který vraždil v Chalamishi, zbořen 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

Vojáci IDF, Pohraniční stráže a v součinnosti s Civilní správou zbourali dům teroristy Umara El-Abeda ve vesnici Kubar u Ramalláhu, který minulý měsíc který ubodal Chaju, Josiho a El’ada Solomonovy v jejich domě ve vesnici Chalamiš. Vdova po El’adovi řekla: „Jejich dům mohou znovu postavit, ale můj dům zničili navždy.“ IDF pověsil na dům velké oznámení, v němž uvedl, že dům bude zbořen. Vojenský buldozer pak zbořil dvoupatrový dům. Dům určený na zbourání a jeho nejbližší okolí obstoupily bezpečnostní síly, které zabezpečily, že demolice proběhne rychle a bez rušivých momentů. Avšak nedaleko odtud se začali srocovat palestinští obyvatelé vesnice, kteří začali útočit na izraelské vojáky. Tak začala potyčka mezi Palesinci a vojáky IDF během které byl zraněn na hlavě palestinský novinář. Krátce po trojnásobné teroristické vraždě, kterou spáchal obyvatel jejich vesnice terorista Umar El-Abed, se vesničané složili na koupi nového pozemku, aby si teroristova rodina mohla na něm postavit nový dům.

V úterý, 14. srpna zatkla policie teroristova otce, matku, dva bratry a strýce a vyšetřovala je v souvislosti s podezřením, že věděli o Umarových plánech a nezamezili trestnému činu. Z vyšetřování vyplynulo, že rodinní příslušníci krátce před vraždou věděli o Umarových úmyslech spáchat teroristický čin, ale neučinili nic, aby mu v tom zabránili. Neoznámili to izraelským a ani palestinským úřadům.

Míchal Solomon, vdova po El’adovi řekla: „Dnes ráno jsem od bezpečnostních složek slyšela o demolici teroristova domu. Jejich dům mohou znovu postavit, ale můj dům zničili navždy.“ Je nutné zavést trest smrti, aby takoví teroristé si nemohli vybudovat nový dům. Pokud však nebude přijat trest smrti, je nutné drasticky zhoršit podmínky jejich pobytu ve vězení a povolit jim jen nutné minimum. Žádná televize, žádné studium ve vězení. Jsou to vrazi a zasluhují trest a ne život v penziónu za peníze poplatníků.“