Návštěva Benjamina Netanjahua v Soči u Vladimíra Putina + videa

Návštěva Benjamina Netanjahua v Soči u Vladimíra Putina + videa 4.81/5 (96.25%) 16 ohodnocení

Foto: Haim Zach/Flash90

Benjamin Netanjahu navštívil dnes Soči, tam se po čtvrté během posledních šestnácti měsíců setkal s prezidentem Vladimírem Putinem.  Předsedu vlády tradičně doprovázel a roli tlumočníka převzal ministr Zeev Elkin (Ministr pro záležitosti diaspory a Jeruzaléma a Ministr pro životní prostředí ) a tentokrát jej na jednáních doprovázel také Yossi ( Yoshi ) Cohen, ředitel Mossadu.  Hlavním tématem  jednání v Soči je situace v Sýrii a přítomnost Íránských jednotek v blízkosti izraelských hranic. Vítězství nad ISIS je sice úspěch, ale přítomnost íránských vojenských sil za úspěch považovat nelze. Přítomnost íránských vojáků za více než problematickou nejen z hlediska Izraele, ale i z hlediska zájmů Ruska a celosvětové rovnováhy sil.  Jednání byla oboustranně označena jako úspěšná.

Jedna myšlenka na “Návštěva Benjamina Netanjahua v Soči u Vladimíra Putina + videa”

  1. Kdybychom tenkrát poslechli rabbi Gorena, nemuselo dojít k potřásání si rukama s kdekým… MÁME ZA KAMARÁDY TRUMPA I VLADIMÍROVIČE. TAK ČEHO SE BÁT?
    Jsme pro Rusy zajímavější než Peršani? Anebo nás mají za strašáka proti nim ? A je proti nám ? („…když nebudete dělat, co je v našem zájmu, necháme volnou ruku Izraelcům/Peršanům proti vám…“)

    Měli jsme poslechnout moudrého rabbi Gorena, a nikdy by se Rusové nedopatlali do pozice strategických hráčů v celé Levantě…

Komentáře nejsou povoleny.