Neturej Karta a liberální rabíni USA se shodují v bojkotu Izraele

Neturej Karta a liberální rabíni USA se shodují v bojkotu Izraele 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Alisa Wise

Jak uvedl portál portál JTA, více než 200 amerických liberálních rabínů zveřejnilo otevřený dopis, v němž protestují proti nově přijatému izraelskému zákonu, jenž zakazuje představitelům protiizraelského hnutí BDS (Boycott, Divestment and Sanctions Movement – Hnutí Bojkot, Stažení investic a Sankce) vstup na území Izraele. Svůj protest zveřejnili poté, když minulého měsíce byl zakázán vstup do Izraele rabínce Alissa Wise náležející k radikálně levicové organizaci „The Jewish Voice for Peace – Židovský hlas pro mír“, která otevřeně podporuje hnutí BDS. Na žádost izraelské vlády nebyl rabínce Wise a dalším čtyřem členům mezináboženské delegace, dvěma Židům, muslimovi a křesťanovi umožněn vstup na palubu letadla letícího z Washingtonu do Tel-Avivu.

V protestním dopisu liberální rabíni uvádějí, že nepovolit vstup do země členům hnutí bojkotujícího Izrael je „nedemokratický krok“. Zdroje blízké izraelským politickým kruhů uvedly, že je opravdu zvláštní, že lidé bojkotující naší zemi jsou náhle překvapeni, že Izrael naopak bojkotuje je. Tím, že se jim neumožnil vstup do Izraele, znemožnilo se jim také nepřímo podporovat teroristickou činnost.

JTA též informuje o tom, že se nyní v Kongresu projednává rozšíření již platného zákona zakazujícího vládám bojkotovat jiné státy. Podle novelizovaného zákona byl zákon rozšířen i na mezinárodní organizace a uskupení, například na Evropskou unii nebo dokonce na OSN, kterým by znemožňoval bojkotovat Izraele a jiné demokratické státy.

Jedna myšlenka na “Neturej Karta a liberální rabíni USA se shodují v bojkotu Izraele”

  1. Parafrázovaná fotka není přesným argumentem. SA zběsilci štvali proti VŠEM ŽIDŮM. BDS jen proti Izraeli. I když se mne to bolestně dotýká, je to přece jen trochu něco jiného… █▀▀▀▀▀▀▀█▄▄▄▄▄▄▄▄█

Komentáře nejsou povoleny.