Poprvé v historii IDF se stal velitelem armádní lékařské služby Drúz

Poprvé v historii IDF se stal velitelem armádní lékařské služby Drúz 5.00/5 (100.00%) 13 ohodnocení

Poprvé v historii izraelské armády se stal nejvyšším důstojníkem armádní zdravotní služby Drúz. Je jím generálmajor (תת אלוף) MUDr. Taríf Badar – طريف بدر . Dr. Tarif Badar se narodil před 50 lety v drúzském městečku Churfejš (حرفيش) a v letech 1985-1992 studoval medicínu na Ben Gurionově univerzitě v Be’er Ševě a svou první stáž prodělal v aškelónské nemocnici Barzilai. Pediatrickou specializaci pak dokončil v nemocnici v Naharii. Roku 2001 byla vyslán do USA, kde se zabýval výzkumem v marylandském National Institutes of Health (NIH). Zde niverzitě též magisterská studia v oboru management zdravotnických zařízení. V letech 2009-11 byl dočasně uvolněn ze služby v izraelské armádě a sloužil ve funkci zástupce ředitele Medicínského centra Hillel Yaffe v Hadeře.

Dr. Badar plnil různé funkce ve Škole vojenského lékařství. V letech 2011-14 sloužil jako důstojník lékařské služby severního okruhu. V této době také založil polní nemocnici na Golanských výšinách, kde se léčili zranění z občanské války v Sýrii.

Ve čtvrtek, 17.srpna byl jmenován velitelem lékařské služby IDF a vystřídal ve funkci generálmajora dr. Davida Dagana, který tuto funkci zastával tři roky.

Dr Taríf Badar je nositelem dvou válečných vyznamenání, a to z druhé libanonské války (2006) a z protiteroristické akce v Gaze Ochranné ostří (2014).