UNRWA konfrontována s pravdou o tunelech Hamasu

UNRWA konfrontována s pravdou o tunelech Hamasu 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Z písemného prohlášení mluvčího UNRWA  (Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě) Christophera Gunnesse. UNRWA totiž 1. června objevila část tunelu, který vedl z tábora Maghazi v Gaze, pod základní školou  pro chlapce a pod předškolní školkou, která je součástí školního komplexu, který funguje pod záštitou UNRWA. Tunely byly objeveny během prázdnin, kdy se ve školách rekonstruovalo a budovaly se další  třídy. Tunely neměly východ anebo vstup ze školy, potvrdili zástupci UNRWA a také nebyly nijak napojeny na školní budovy. UNRWA  ostře odsuzuje samotnou existenci tunelů . Není únosné, aby děti a zaměstnanci školy byli vystaveni  tak vysokému riziku. Stavba tunelů a jejich existence v blízkosti zařízení OSN je neslučitelná s imunitou těchto zařízení a jejich privilegovaným postavením, zajištěným OSN na základě mezinárodně platných zákonů, které zaručují bezpečnost všech zařízení OSN v jakékoli situaci.  UNRWA vyjádřila ostrý protest u vedení Hamasu v Gaze a informovala, že tunely budou zapečetěny a že dokud situace nebude vyřešena, platí zákaz vstupu do školy pro žáky i zaměstnance. UNRWA žádá, aby bylo upuštěno od všech aktivit, které mohou ohrozit schopnost zaměstnanců  OSN bezpečně  pomáhat palestinským utečencům.

Tolik alibistické prohlášení. Skutečnost, že  tunel  a jeho využití ohrožuje civilní obyvatelstvo Izraele asi patří do jiné kategorie.

 

Jedna myšlenka na “UNRWA konfrontována s pravdou o tunelech Hamasu”

  1. Zapečetěny. Tak to jo. To už jsem klidný. Teda doufám, že to chápu správně, že ta pečeť bude obsahovat něco jako C4 v dostatečném množství na odrájování pár následovníků pouštního mudrce, co dostal úpal a úžeh najednou.
    Nevěděl jsem, že OSN vyrábí tak silné pečetě, že zastaví i teroristy.
    Kdyby raději přestali dodávat Hamásu cement…

Komentáře nejsou povoleny.